У першому читанні схвалено законопроєкт № 10147 про безпеку та здоров’я працівників на роботі


У першому читанні схвалено законопроєкт № 10147 про безпеку та здоров’я працівників на роботі

Законопроєктом Кабінету Міністрів України № 10147 «Про безпеку та здоров’я працівників на роботі», серед іншого, пропонується вилучити з Кодексу законів про працю (далі — КЗпП) статті 190-192, в яких встановлюється заборона застосування праці осіб молодше 18 років:

  • на важких роботах і на роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на підземних роботах;
  • з підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми;
  • щодо залучення до нічних, надурочних робіт і робіт у вихідні дні.

Також виключається стаття про те, що усі особи молодше 18 років приймаються на роботу лише після попереднього медичного огляду і в подальшому, до досягнення 21 року, щороку підлягають обов’язковому медичному оглядові.

Натомість приписами статті 29 проєкту визначаються особливості безпеки та здоров’я працівників на роботі, які не досягли 18-ти річного віку. В цій окремій статті встановлюються особливості та умови праці осіб, які не досягли 18-ти річного віку (перелік відповідних робіт і умов праці; винятки, за яких можливе використання праці).

 

Раніше писали: Робота неповнолітніх: хто може вимагати розірвання трудового договору з ними

Водночас, як зауважили у ГНЕУ ВР, КЗпП є основним (базовим) законодавчим актом у сфері регулювання трудових відносин між працівником і роботодавцем, в якому встановлюються загальні правила правового регулювання названих відносин. Спеціальні ж закони загалом (як і поданий проєкт, що встановлює спеціальне нормативно-правове регулювання щодо безпеки та здоров’я працівників на роботі), як правило, спрямовані на деталізацію зазначеного у КЗпП загального правового регулювання в окремих сферах трудових відносин.

Довідково. Кабмін подав цей проєкт до Ради ще у жовтні 2023 року.

Раніше писали: Максимальна тривалість робочого часу для неповнолітніх працівників (консультують інспектори праці)

Джерело: СУДОВО-ЮРИДИЧНА ГАЗЕТА

№4′ 2023 «Пожежна безпека на підприємстві: вимоги, організація, законодавчі зміни»

Матеріали до теми


Охорона праці: перевантаження обов’язками сприяють вигоранню вчителів
Служба освітнього омбудсмена оприлюднила результати опитування, яке засвідчило: педагоги шкіл щоденно виконують значний обсяг додаткової роботи, що не передбачена посадовими ...
Професійний тест від проєкту «WorkSafe.UA Безпека та здоров’я на роботі» про металеві таблички на трубопроводах
Пропонуємо пройти професійний тест. Для перевірки відповіді переходьте в телеграм-канал від проєкту «WorkSafe.UA Безпека та здоров’я на роботі». На введений в експлуатацію ...