Про безпеку праці під час технічного обслуговування сільськогосподарського обладнання


Технічне обслуговування сільськогосподарського обладнання передбачає цілий комплекс операцій – від перевірки механізмів і заміни зношених деталей до очищення, регулювання та змащування вузлів. Під час таких робіт працівники наражаються на ризики травм, опіків, ураження електричним струмом, уколів і порізів – особливо, коли користуються ручним інструментом, а також обслуговують елементи машин, що перебувають під тиском чи мають обертові частини.

Роботи з технічного обслуговування та ремонту машин і обладнання мають виконуватися з дотриманням вимог експлуатаційної документації та інструкцій з охорони праці.

Перед проведенням робіт необхідно перевірити справність інструменту, інвентарю, захисних засобів. Забороняється використання несправного обладнання.

Під час ремонту машини або її окремих агрегатів необхідно вивести їх з експлуатації, встановити попереджувальні знаки або таблички з забороною вмикання. В разі застосування підйомних механізмів слід керуватися вимогами нормативно-правових актів з охорони праці, що регулюють ці операції. Після закінчення робіт необхідно перевірити, чи не залишилися на машинах сторонні предмети, інструменти та чи встановлені всі захисні огородження.

Розроблення документів з охорони праці
Для довідок: 0 (800) 21 99 77 

Особливу небезпеку для працівників становить використання ручного інструменту – ключів, викруток, молотків, зубил, напилків тощо. За даними Держпраці, щороку фіксуються десятки випадків травм очей, порізів кистей рук, забоїв та уколів під час використання несправного або невідповідного інструменту.

Щоб мінімізувати ризики, працівникам слід використовувати лише справний інструмент, із рукоятками, що щільно закріплені та не мають тріщин. Молотки, зубила, борідки повинні мати оброблені бойки, без розклепаних країв. Напилки мають бути лише з ручками та бандажними кільцями. Не дозволяється використовувати плоскогубці як заміну ключів, або інструмент не за призначенням.

Слід обов’язково застосовувати засоби індивідуального захисту: захисні окуляри, рукавиці, за потреби – нарукавники та фартухи. Всі роботи проводяться лише на рівній, стійкій поверхні, в умовах достатнього освітлення, із вимкненим двигуном обладнання.

Дотримання правил технічного обслуговування та правильне використання ручного інструменту – це не лише питання дисципліни, а й гарантія збереження здоров’я працівників та ефективності експлуатації сільськогосподарської техніки.

Журнал обліку професійних захворювань (отруєнь) — завантажуйте в Живому журналі «WorkSafe.UA Безпека та здоров’я на роботі»

Джерело: Управління Держпраці

Засоби індивідуального захисту

Матеріали до теми


Вимоги безпеки до експлуатації трамвайних вагонів з пасажирами
Для належної експлуатації трамвайних вагонів з пасажирами підприємство забезпечує: – створення необхідних запасів запасних частин, матеріалів, інструменту і інше; – ...
Автоматизація охорони праці: як цифрова ера змінює безпеку на українських підприємствах
Уявіть: ще вчора фахівець з охорони праці потопав у стосах паперів, намагаючись встигнути за термінами навчань, перевірок і документів. Сьогодні ...