Міністерство охорони здоров’я у співпраці з Міжнародною організацією з міграції організували й провели цикл із восьми тренінгів із надання першої психологічної допомоги. Навчання організоване на запит Міністерства молоді та спорту у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».
Читайте також: Принцип «не нашкодь» під час першої психологічної допомоги
Учасниками стали 189 координаторів соціального проєкту «Активні парки – локації здорової України» з 21 області України – вони проводять фізкультурно-оздоровчі заходи, зокрема і для внутрішньо переміщених осіб, ветеранів війни, осіб з інвалідністю, молоді тощо. Більшість слухачів тренінгу не є фаховими психологами, хоча для них важливо вміти надати першу психологічну допомогу іншим, а також підтримати себе, відновити ресурс, щоби щодня ефективно виконувати свою роботу.
Читайте також: Перша психологічна допомога співробітникам у воєнний і післявоєнний час
Учасники навчилися розпізнавати стрес, його типи, визначати, чи потребує людина першої психологічної допомоги, допомагати людям у шоковому стані, коректно реагувати на можливі кризові ситуації в спілкуванні. Кожен мав можливість закріпити отримані знання за допомогою практичних вправ.
Загалом у таких тренінгах уже взяли участь понад 500 фахівців, серед яких представники Національного агентства України з питань державної служби, Мінмолодьспорту, оператори урядових «гарячих ліній» тощо.
Раніше писали: МОЗ: понад 4 200 абітурієнтів подали заявки на реабілітаційні спеціальності
Джерело: Урядовий портал