Здоров’я: що робити, коли немає часу на відпочинок


Здоров’я: що робити, коли немає часу на відпочинок

Наше життя є доволі насиченим різного виду подіями, воно часто буває заповнене поспіхом і безперервними викликами, і ось тут ми починаємо розуміти, що не завжди є час на повноцінний відпочинок. А особливо, якщо це якісь активні події на роботі, від яких залежить, можливо, подальший прибуток або розвиток, не лише тебе як спеціаліста, а навіть всього колективу підприємства чи установи. Але все можна подолати! Головне знати, що робити для зменшення впливу стресових ситуацій на ваше психічне та фізичне здоров’я.

Читайте також: Уникаємо травматичних ситуацій на виробництві: сигнали для керівника

 

Вправи на дихання і медитації

Є багато альтернативних шляхів до зосередження і релаксації, які ви зможете використовувати, навіть коли часу вкрай мало. Наприклад, вам можуть допомогти дихальні практики. Вони допоможуть заспокоїтись, знизити рівень стресу і зосередитись на моменті. Це дасть змогу зробити паузу в щоденних справах та зайнятись самопізнанням.

В руслі самопізнання також допоможуть медитаційні вправи. Короткі аудіозаписи, які можна завантажити на власний ґаджет та використовувати в проміжках між робочим процесом.

Читайте також: Що таке посттравматичний стрес і як його подолати

 

Запровадження ритуалів

Ще однією альтернативою може бути запровадження ритуалів. Ці ритуали можуть бути доволі різними та індивідуальними, як і всі ми. Наприклад, можливо вас заспокоює прослуховування класичної музики по ранках чи перед сном. І це може допомогти зменшити рівень стресу під час виконання якихось механічних завдань (звісно, якщо характер роботи дає змогу прослуховувати музику через навушники).

Якщо ж це не відповідає безпековим рівням вашої роботи, тоді, наприклад, щодня в один і той час запровадьте звичку пити чай або каву в тиші, насолоджуючись кожним ковтком цього напою. Цю дію ми навіть можемо проводити декілька разів на день: як перед роботою, так і після неї.

А можливо, доречно після тяжкого робочого дня, облаштувати собі місце в помешканні, де є змога зосереджуватись на своїх потребах. Створіть атмосферне середовище, яке хотіли б саме ви, де приємно займатись своїми справами: відпочивати, проводити час з родиною або займатися медитаційними практиками.

 

Читайте також: Уникаємо стресу на робочому місці

Головне, важливо пам’ятати, що потрібно мати ваш особистий час, який має належати лише вам, адже це допоможе підтримати емоційне здоров’я та стабільний внутрішній стан. Необхідно навчитися застосовувати ці практики на постійній основі, тим паче, що здебільшого це не займає багато часу, але допомагає зменшити вплив негативних факторі на організм.

Читайте також: Україна разом з Єврокомісією планує створити стратегічний запас ліків на випадок надзвичайних ситуацій

Джерело: Управління Держпраці

Передплата 2024

Матеріали до теми


Працівники сервісних центрів МВС в Києві пройдуть курси з ментального здоров’я
Громадська спілка «Національна рада психологів України» підписала меморандум з представниками регіонального сервісного центру МВС у Києві щодо проведення навчань за ...
Види отруєнь та їхня специфіка. Надаємо домедичну допомогу правильно
Якими є види отруєнь, їхні причини та симптоми Ключові особливості надання домедичної допомоги постраждалим при отруєннях різного характеру Як уберегтися ...