...

Україна разом з Єврокомісією планує створити стратегічний запас ліків на випадок надзвичайних ситуацій


В умовах повномасштабної війни ризик виникнення надзвичайних станів, пов’язаних з епідемічною небезпекою, є вкрай високим. А внаслідок захоплення російськими війська Запорізької атомної електростанції значно підвищились ризики радіаційної та ядерної небезпеки. Тому Україна разом із європейськими партнерами розбудовують спроможну систему реагування на надзвичайні стани.

Про це повідомив перший заступник міністра охорони здоров’я Сергій Дубров під час виступу на конференції Управління Європейської комісії з питань готовності та реагування на надзвичайні ситуації у сфері охорони здоровʼя (HERA).

Читайте також: Про гігієну праці — фахівцям обласної стоматологічної поліклініки

 

Допомога за надзвичайних ситуацій

«У межах пакетів медгарантій в Україні запроваджено контактування 193 медзакладів, які потенційно будуть надавати допомогу за надзвичайних ситуацій будь-якого походження. Також у ПМГ включено забезпечення цих закладів переліком першочергово необхідних лікарських засобів. Єврокомісією було напрацьовано орієнтовний табель та перелік лікарських засобів і медичних виробів на випадок надзвичайного стану. Ми звертаємось до колег із Єврокомісії щодо можливості опрацювати цей список для реалізації положень, визначених табелями схвалених Єврокомісією в нашій країні», – зауважив Сергій Дубров.

 

Створення стратегічного запасу лікарських засобів

Також на зустрічі сторони обговорили питання створення стратегічного запасу лікарських засобів на випадок надзвичайної ситуації будь-якого походження.

Окрім того, відбулась зустріч з єврокомісаром із питань охорони здоровʼя та безпеки харчових продуктів Стелою Киріакідес. Вона запевнила у постійній підтримці України з боку Єврокомісії. Сторони обговорили розвиток та підтримку програми медичної евакуації постраждалих українців до клінік Європи. Також Єврокомісія підтвердила готовність надати підтримку щодо створення єдиного регуляторного органу у сфері лікарських засобів.

Читайте також: В Україні хочуть залучити капеланів до надання психологічної допомоги у медзакладах

Також відбулись робочі зустрічі Сергія Дуброва з генеральним директором Генерального директорату з охорони здоров’я та безпеки харчових продуктів (SANTE) Сандрою Галліною, представником ВООЗ у Європейському Союзі Оксано Доменті та виконувачем обовʼязків директора Генерального директорату готовності до надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я та реагування на них (HERA) Лораном Мушелем.

Нагадаємо, раніше МОЗ повідомляло, що Єврокомісія може розглянути Україну як стратегічний хаб лікарських засобів.

Джерело: МОЗ


ДОМЕДИЧНА ДОПОМОГА: як зберегти життя/здоров’я потерпілого + практичний кейс про правила в умовах бойових дій

Спецвипуск № 1, 2023

  • Як діяти в разі виникнення забоїв, переломів, кровотеч, опіків, уражень електричним струмом
  • Як допомогти пораненим під час збройних протистоянь та транспортуванні їх в укриття
  • Багато іншого про дії при виникненні загрозливих станів для життя

Замовити

(067) 317-58-86

Матеріали до теми


За якою статтею звільняється працівник за станом здоров’я та чи сплачується допомога при звільненні за станом здоров’я під час воєнного стану?
Так, допомога сплачується. Відповідно до умов частини 2 статті 40 КЗпП, за ініціативою роботодавця, працівника звільняють із займаної посади за ...