Як встановлюють зв’язок захворювання з умовами праці


Як встановлюють зв’язок захворювання з умовами праці

Державна служба з питань праці пояснює, яким чином встановлюється зв’язок захворювання з умовами праці працівників.

Порядок виявлення у працівника підозри на професійне захворювання, встановлення та підтвердження професійного захворювання, а також форми відповідних документів, визначені та затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 337 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві».

У разі підозри наявності в працівника хронічного професійного захворювання (отруєння) з метою встановлення діагнозу складається санітарно-гігієнічна характеристика умов праці.

Читайте також: У першому читанні схвалено законопроєкт № 10147 про безпеку та здоров’я працівників на роботі

Санітарно-гігієнічна характеристика складається лікарем з гігієни праці територіального органу Держпраці за фактичним місцезнаходженням підприємства (установи, організації), де працює хворий, на запит керівника закладу охорони здоров’я, що забезпечує надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги, за поданням лікаря-профпатолога.

Віднесення захворювання до хронічного професійного здійснюється відповідно до процедури встановлення зв’язку захворювання з умовами праці, згідно з зазначеним вище Порядком та Переліком професійних захворювань, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2000 р. № 1662 «Про затвердження переліку професійних захворювань».

Живий журнал «Охорона праці і пожежна безпека»
Доступний 24/7 у смартфоні, на планшеті чи комп’ютері
Для довідок: 0 (800) 219-977 • E-mail: podpiska@mediapro.com.ua

Раніше писали:

Джерело: СУДОВО-ЮРИДИЧНА ГАЗЕТА

Посібник «Організація охорони праці від А до Я Покроковий алгоритм дій, підводні камені, рекомендації експерта»

Матеріали до теми


Не варто приховувати виробничий травматизм
Щороку в агропромисловому комплексі фіксуються нещасні випадки, які залишаються поза офіційною статистикою. Прихований травматизм — це не просто порушення законодавства, ...
Особливості формування листків непрацездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві чи профзахворювання
Коли пацієнт повідомив лікуючому лікарю про зв’язок непрацездатності з професійним захворюванням, нещасним випадком або аварією на виробництві, для категорії медичного ...