Як повідомити Пенсійний фонд про нещасний випадок на виробництві


Як повідомити Пенсійний фонд про нещасний випадок на виробництві

Процедура розслідування та обліку нещасних випадків, гострих професійних захворювань (отруєнь) і аварій на виробництві регламентується Порядком розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року № 337 (далі — Порядок).

Дія Порядку поширюється на всіх юридичних і фізичних осіб, які використовують найману працю, а також на осіб, визначених частиною першою статті 29 Закону України від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

«Живий журнал «WorkSafe.UA»
Доступний 24/7 у смартфоні, на планшеті чи комп’ютері
Для довідок: 0 (800) 21 99 77 • E-mail: info@mediapro.com.ua

У разі настання нещасного випадку або гострого професійного захворювання (отруєння) на виробництві, роботодавець і медичний заклад, до якого звернувся потерпілий, зобов’язані повідомити про це територіальні органи Пенсійного фонду України:

Заклад охорони здоров’я (у разі звернення потерпілого) (відповідно до п.6 Порядку):

  • невідкладно – за телефоном 0312-61-40-65 або електронною поштою info@zk.pfu.gov.ua; 
  • протягом доби – на паперовому носії (форма згідно з додатком 1 Порядку) до Головного управління (88000, м. Ужгород, пл. Народна, 4) чи будь-якого сервісного центру.

Читайте також: Особливості формування листків непрацездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві чи профзахворювання

Роботодавець (відповідно до п.8 Порядку):

  • протягом доби – за телефоном 0312-61-40-65 або електронною поштою info@zk.pfu.gov.ua; 
  • не пізніше наступного робочого дня – на паперовому носії (форма згідно з додатком 2 Порядку) – до Головного управління (88000, м. Ужгород, пл. Народна, 4) чи будь-якого сервісного центру.

Зверніть увагу! Повідомлення подається за місцем настання нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння). У разі, якщо подія сталася під час руху транспортного засобу (аварії, катастрофи тощо), повідомлення подається за місцем реєстрації підприємства (установи, організації).

Читайте також: Алгоритм дій у разі настання нещасного випадку

Джерело: ПФУ

Практикум «Нещасний випадок на роботі: що робити вже сьогодні, щоб завтра не мати проблем із розслідуванням»

Матеріали до теми


Строки повідомлення про нещасний випадок на підприємстві
ЗАПИТАННЯ У який термін роботодавець зобов’язаний повідомити про нещасний випадок або гостре профзахворювання на виробництві? Який строк давності проведення розслідування ...
Порядок розслідування нещасних випадків: роль та обов’язки посадових осіб, оформлення матеріалів
У СТАТТІ: Що таке нещасний випадок та хронічне професійне захворювання? Як діяти при настанні нещасного випадку на виробництві? Як проводиться ...
Не варто приховувати виробничий травматизм
Щороку в агропромисловому комплексі фіксуються нещасні випадки, які залишаються поза офіційною статистикою. Прихований травматизм — це не просто порушення законодавства, ...