Тривалість оплачуваного «лікарняного» планують збільшити


Тривалість оплачуваного «лікарняного» планують збільшити

Стара бюрократична система МСЕК буде ліквідована. Її замінить новий дієвий механізм, що орієнтований на людину та на її потреби.

Уряд спрямував до Верховної Ради законопроєкт, що встановлює алгоритм оцінювання повсякденного функціонування людини. Практикуючі лікарі у багатопрофільних лікарнях в складі експертних команд об’єктивно оцінюватимуть стан пацієнта за однією з трьох категорій:

  • «стійке повне обмеження працездатності»,
  • «стійке часткове обмеження працездатності»,
  • «працездатна» особа.

Під час засідання, 12 листопада, Уряд схвалив два законопроєкти, що регламентують соціальні послуги та страхові виплати. Виплати залежатимуть від оцінки стану працездатності. Їхній розмір для людей з повною стійкою втратою працездатності, порівняно з теперішнім, суттєво зросте. А для людей із частковою стійкою втратою працездатності держава компенсує різницю в зарплаті, яку особа мала до страхового випадку і після повернення на роботу.

Читайте також: Лікарняний на 5 днів за симптомів ГРВІ або COVID-19 — МОЗ нагадує умови оформлення тимчасової непрацездатності без особистого відвідування лікаря

Також запропоновані зміни збільшують тривалість оплачуваного лікування та реабілітації з 4 місяців до 1,5 року і захищають людину від звільнення на весь період лікування.

При цьому статус інвалідності зберігається. Він передбачає право на соціальні послуги, реабілітацію, пільги та підтримку в працевлаштуванні. Для тих, хто вже має інвалідність, ситуація не зміниться.

Читайте також: Чи треба оплачувати «лікарняний» працівникові, якщо він в цей час працював?

Будуть доступні опції дистанційної, заочної та виїзної оцінки. Система буде цифровізована та націлена на результат — максимальну реабілітацію людини, повернення до активного життя та адаптацію робочого місця під її потреби.

Читайте також: Як застрахованій особі переглянути е-лікарняний на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України?

Джерело: Урядовий портал

Охорона праці і пожежна безпека. Друкований журнал. Передплата – 2025

Матеріали до теми


Зразок складання Правил внутрішнього трудового розпорядку
У попередній публікації «Правила внутрішнього трудового розпорядку: вимоги та порядок прийняття» ми детально розглянули вимоги щодо складання ПВТР, навели перелік положень, які ...
Переваги й недоліки використання кондиціонерів для обігріву офісних приміщень у холодну пору року
Переваги використання кондиціонерів для обігріву Економічність Сучасні кондиціонери з функцією теплового насоса (інверторні моделі) споживають менше електроенергії, ніж традиційні обігрівачі. ...