Що нового для експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи


Що нового для експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи

Уряд змінив правила оплати експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи. Національна служба здоров’я України (НСЗУ) сплачуватиме експертним командам з оцінювання повсякденного функціонування особи за кожну розглянуту справу, а не фіксовану суму на місяць.

Це дасть змогу врахувати фактичне навантаження на команди та зробити розподіл коштів справедливішим.
Відповідні зміни ухвалив Уряд постановою від 27 червня 2025 року № 769 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 13.01.2023 р. № 28 і від 24 грудня 2024 р. № 1503».

 

Раніше писали: Реформування медико-соціальних експертних комісій: активування медзакладів у електронній системі оцінювання повсякденного функціонування

Як було?

Як стало?

Раніше вартість послуг адміністраторів та експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи встановлювалася як глобальна ставка на місяць у розмірі 92 360,1 гривні за кожну таку команду, що функціонує в закладі охорони здоров’я. При цьому існувало обмеження — не більше 333 тис. гривень на місяць для одного закладу охорони здоров’я.
Така система не враховувала різницю в навантаженні між різними командами.

Нова вартість послуг встановлюється як 1847,2 гривні за розгляд однієї справи (прийнятого рішення).
Фактична вартість послуг адміністраторів та експертних команд на місяць визначається як добуток вартості послуг за розгляд однієї справи (прийнятого рішення) та кількості розглянутих справ (прийнятих рішень).
Щомісяця до 5-го числа МОЗ передаватиме НСЗУ дані про кількість створених експертних команд та розглянутих справ (прийнятих рішень) за звітний місяць з електронної системи оцінювання повсякденного функціонування особи.

Оплата за новою системою буде розраховуватися з липня. Тож перші кошти за результатами роботи експертних команд медзаклади отримають у серпні.

Раніше писали: Інвалідність без МСЕК і медогляди по-новому: МОЗ роз’яснило, що змінилося з 1 січня

Нова система прямо пов’язує фінансування з фактичним обсягом виконаної роботи (кількістю розглянутих справ). Це означає, що команди, які опрацьовують більшу кількість справ, отримають пропорційно більше фінансування, ніж ті, у кого менше навантаження.

Вебінар 18 липня 2025 року «Охорона праці не на часі? Як підняти її авторитет і вплив у вашій компанії. Реальні приклади та дієві інструменти»
Для довідок: 0 (800) 21 99 77 • E-mail: info@mediapro.com.ua

Джерело: Урядова гаряча лінія

Добірка документів з охорони праці та пожежної безпеки. Стоматологія

Матеріали до теми


Як діяти під час повітряної тривоги: на роботі, в укритті та під час комендантської години: вказівки від Міністерства юстиції України
В умовах воєнного стану сигнали повітряної тривоги стали частиною щоденного життя мільйонів українців. Їх оголошення впливає не лише на безпекову ...
Застереження і рекомендації щодо безпечного використання індивідуальної газобалонної установки
В умовах військової агресії російської федерації проти нашої країни роботодавці та працівники продовжують свою діяльність на трудовому фронті. З метою ...