Чотириденний робочий тиждень в Україні: що потрібно зробити, щоб впровадити


Багато європейських країн переходять на 4-денний робочий тиждень. Такий формат можуть почати використовувати і в Україні.

Секретар Національної ради з відновлення України від наслідків війни та голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев висловився про можливість впровадження «чотириденки» в нашій державі.

Раніше писали: Перехід на чотириденний робочий тиждень: чи реально це в Україні

Як «чотириденку» можуть реалізувати в Україні

Данило Гетманцев також пояснив специфіку реалізації такого рішення щодо робочого режиму в Україні. За його словами, впровадити його можна за домовленістю між бізнесом і працівниками. Також варто обговорити деталі такого режиму роботи, щоб у процесі не виникало непорозумінь.

Водночас про категоричні та обов’язкові зміни під час війни не йдеться, однак потрібно надати працівникам право вибору.

«Тут може бути, як варіант збереження 40-годинного робочого тижня, але на 4 дні. Або варіант опційної домовленості між працівником і роботодавцем на інших умовах», – додав Гетманцев.

Раніше писали: Охорона праці: чотириденний робочий тиждень на практиці

Раніше нове дослідження показало, що чотириденний робочий тиждень сприяє підвищенню продуктивності, зменшенню плинності кадрів і балансу між роботою та особистим життям. Успішність впровадження чотириденного тижня залежить від розвиненості системи колективних переговорів у країні.

Дослідники також звернули увагу на демографічний контекст: з огляду на старіння населення в Європі, чотириденний тиждень може стати додатковим стимулом для літніх працівників залишатися у професії довше.

Джерело: NOVYNYLIVE

Вебінар «Охорона праці не на часі? Як підняти її авторитет і вплив у вашій компанії. Реальні приклади та дієві інструменти»

Матеріали до теми


Що нового для експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи
Уряд змінив правила оплати експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи. Національна служба здоров’я України (НСЗУ) сплачуватиме експертним командам з ...
Як діяти під час повітряної тривоги: на роботі, в укритті та під час комендантської години: вказівки від Міністерства юстиції України
В умовах воєнного стану сигнали повітряної тривоги стали частиною щоденного життя мільйонів українців. Їх оголошення впливає не лише на безпекову ...
Застереження і рекомендації щодо безпечного використання індивідуальної газобалонної установки
В умовах військової агресії російської федерації проти нашої країни роботодавці та працівники продовжують свою діяльність на трудовому фронті. З метою ...