Ринковий нагляд: що потрібно знати суб’єктам господарювання


Ринковий нагляд: що потрібно знати суб’єктам господарювання

З метою ознайомлення суб’єктів господарювання з основними засадами Закону України від 2 грудня 2010 року № 2735-VI «Про ринковий нагляд і безпечність нехарчової продукції», варто особливу увагу приділити відповідальності, яка покладається на підприємців за недотримання вимог даного закону.

Інспектори відділу ринкового нагляду зазначають, що статтею 44 цього закону регулюється адміністративно-господарська відповідальність суб’єктів у вигляді штрафів та залежить від різних чинників.

Наприклад, до особи, яка ввела продукцію в обіг, що становить серйозний ризик, застосовують штрафні санкції у розмірі шести тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Раніше писали: Ринковий нагляд: оцінка відповідності машин

До особи, яка ввела продукцію в обіг, що не відповідає встановленим вимогам (крім випадків, передбачених статтею 28 та частиною третьою статті 29 цього Закону), – у розмірі від двох до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

До розповсюджувача (крім юридичних та фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) в разі недодержання умов зберігання продукції, яка ним розповсюджується, якщо внаслідок цього продукція стала небезпечною та/або такою, що не відповідає встановленим вимогам, цей штраф становить дві тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Раніше писали: Ринковий нагляд: дотримання вимог відповідності нехарчової продукції

До розповсюджувача – юридичної особи або фізичної особи – підприємця, які обрали спрощену систему оподаткування, застосовуються адміністративно-господарські санкції у вигляді штрафу в разі недодержання умов зберігання продукції, яка ним розповсюджується, якщо внаслідок цього продукція стала небезпечною та/або такою, що не відповідає встановленим вимогам, у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Пунктом 4 статті 44 передбачена відповідальність, яка стосується невиконання рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, невиконання припису про негайне усунення порушень вимог, створення перешкод шляхом недопущення до проведення перевірок.

Читайте також: Закликаємо виробників та розповсюджувачів до самоконтролю

Джерело: Управління Держпраці

Засоби індивідуального захисту

Матеріали до теми


Щодо деяких питань господарської діяльності з виробництва вибухових матеріалів промислового призначення
Звертаємо увагу, що Законом України від 10 жовтня 2024 року № 4017-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ...
Про формальну невідповідність рухомого обладнання, що працює під тиском
Технічний регламент рухомого обладнання, що працює під тиском, визначає, що орган ринкового нагляду невідкладно вимагає від відповідного суб’єкта господарювання вжиття ...