Ринковий нагляд: що потрібно знати суб’єктам господарювання


Ринковий нагляд: що потрібно знати суб’єктам господарювання

З метою ознайомлення суб’єктів господарювання з основними засадами Закону України від 2 грудня 2010 року № 2735-VI «Про ринковий нагляд і безпечність нехарчової продукції», варто особливу увагу приділити відповідальності, яка покладається на підприємців за недотримання вимог даного закону.

Інспектори відділу ринкового нагляду зазначають, що статтею 44 цього закону регулюється адміністративно-господарська відповідальність суб’єктів у вигляді штрафів та залежить від різних чинників.

Наприклад, до особи, яка ввела продукцію в обіг, що становить серйозний ризик, застосовують штрафні санкції у розмірі шести тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Раніше писали: Ринковий нагляд: оцінка відповідності машин

До особи, яка ввела продукцію в обіг, що не відповідає встановленим вимогам (крім випадків, передбачених статтею 28 та частиною третьою статті 29 цього Закону), – у розмірі від двох до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

До розповсюджувача (крім юридичних та фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) в разі недодержання умов зберігання продукції, яка ним розповсюджується, якщо внаслідок цього продукція стала небезпечною та/або такою, що не відповідає встановленим вимогам, цей штраф становить дві тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Раніше писали: Ринковий нагляд: дотримання вимог відповідності нехарчової продукції

До розповсюджувача – юридичної особи або фізичної особи – підприємця, які обрали спрощену систему оподаткування, застосовуються адміністративно-господарські санкції у вигляді штрафу в разі недодержання умов зберігання продукції, яка ним розповсюджується, якщо внаслідок цього продукція стала небезпечною та/або такою, що не відповідає встановленим вимогам, у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Пунктом 4 статті 44 передбачена відповідальність, яка стосується невиконання рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, невиконання припису про негайне усунення порушень вимог, створення перешкод шляхом недопущення до проведення перевірок.

Читайте також: Закликаємо виробників та розповсюджувачів до самоконтролю

Джерело: Управління Держпраці

Засоби індивідуального захисту

Матеріали до теми


Проєкт постанови «Про затвердження Технічного регламенту машин» (1407)
У пояснювальній записці до проєкту постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Технічного регламенту машин” зазначено, що метою документа є гармонізація ...