Енергосистема України працює в режимі балансування


Енергосистема України працює в режимі балансування

На сьогодні енергосистема України працює в режимі балансування. Про це зазначив т. в. о. голови Держенергонагляду Анатолій Замулко в ефірі телемарафону «Єдині новини».

Він наголосив, що масштабні ворожі обстріли енергетичної інфраструктури України – основний чинник збільшення кількості аварійних відключень в енергосистемі.

Внаслідок останніх ракетно-дронових атак ворога енергетична інфраструктура України зазнала пошкоджень, зокрема у Дніпропетровській, Донецькій, Львівській, Миколаївській, Запорізькій та Сумській областях.

Читайте також: Безпека праці під час аварійного відключення світла

Через це енергетики змушені, окрім погодинних графіків відключень електроенергії, застосовувати й аварійні обмеження для того, щоб збалансувати енергосистему.

«Оператору системи передачі НЕК «Укренерго» інколи доводиться вводити аварійні вимкнення для забезпечення балансу і стабільності всієї енергосистеми. Це не є чимось винятковим, — це звичайний стандартний процес вирішення технічних питань, необхідний для збереження нашої енергетичної системи», – наголосив Анатолій Замулко.

За його словами, також є певні сподівання на зменшення застосування аварійних вимкнень після спадання спеки. «Повернення до погодинних графіків відключень електроенергії та зменшення їх обсягів прогнозуємо після зниження температурних режимів», – зазначив керівник відомства.

Читайте також: Пожежний вихід у нежитлових і житлових будівлях

Він зауважив, що енергетики цілодобово працюють над тим, щоб зменшити кількість аварійних відключень. Держенергонагляд теж активно долучається до процесу стабілізації ситуації.

Джерело: Державна інспекція енергетичного нагляду України

Охорона праці і пожежна безпека. Друкований журнал. Передплата – 2025

Матеріали до теми


Хто може впроваджувати психосоціальну підтримку на робочому місці, якщо в юридичні особі немає психолога?
Відсутність психолога у штаті – не перешкода, а лише виклик, який можна ефективно вирішити. Психосоціальна підтримка – це не лише ...
Безпека на об’єктах критичної інфраструктури
У часи викликів, загроз та нестабільності особливого значення набуває безпека на об’єктах критичної інфраструктури — тих підприємствах, від роботи яких ...
Що нового для експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи
Уряд змінив правила оплати експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи. Національна служба здоров’я України (НСЗУ) сплачуватиме експертним командам з ...