Безпечна експлуатація кисневого обладнання
Зберігання кисневих балонів
Подавання кисню в приміщення повинна відбуватися через централізований пункт зберігання і розподілу кисню і систему трубопроводів газоподібного кисню. Балони з киснем слід встановлювати (не більше 10 штук ємністю 40 літрів кожен) у спеціальних шафах, що не згоряють, поза будівлею в простінках на відстані не менше 4 м від віконних і дверних отворів по горизонталі і вертикалі або в одноповерхових прибудовах, виготовлених із негорючих матеріалів.
Читайте також: Перелік основної документації щодо експлуатації кисневої станції та кисневої станції газифікації
Центральний пункт зберігання і розподілу кисню слід розміщувати в окремій будівлі зі стінами з негорючих матеріалів без віконних отворів з покриттям, що легко знімається, і на відстані не менше 25 метрів від будівель та споруд, у яких можуть перебувати людей. Підлога в такій будівлі має бути рівна, з нековзкою поверхнею, виготовлена з матеріалів, що унеможливлюють появу іскри.
Балони з киснем слід встановлювати на відстані не менше 1 м від опалювальних приладів. Встановлені в приміщенні одинарні кисневі балони мають бути закріплені до стіни або стійки за допомогою хомутів або ланцюжків із нагвинченими на їхні горловини ковпаками.
Складське зберігання в одному приміщенні балонів з киснем і горючими газами забороняється.
Читайте також: Про дотримання правил безпеки під час заправляння балонів
Основні вимоги Технічного регламенту обладнання, що працює під тиском
Обладнання, що працює під тиском, та агрегати можуть бути розміщені на ринку і введені в експлуатацію за умови їх відповідності вимогам Технічного регламенту, належного монтажу, технічного обслуговування та використання за призначенням.
Вимоги нормативно-правових актів та нормативних документів щодо забезпечення захисту працівників під час експлуатації обладнання, що працює під тиском, та агрегатів не можуть передбачати модифікацію такого обладнання у спосіб, не передбачений Технічним регламентом.
При закупівлі обладнання, що працює під тиском, необхідно враховувати ці вимоги.
Читайте також: Що підпадає під визначення «рухоме обладнання, що працює під тиском»
Гігієна праці
Відповідно до чинного законодавства України у сфері охорони здоров’я та трудового права встановлено обов’язок та порядок медичного огляду працівників, метою якого є визначення, оцінювання та фіксування стану здоров’я працівника, з’ясування можливості до виконання певних трудових обов’язків та встановлення медичних протипоказань, своєчасного виявлення гострих та хронічних захворювань, а також превенції виникнення та розповсюдження інфекційних хвороб.
Читайте також: Гігієна праці: мета проведення атестації робочих місць за умовами праці
Види медичних оглядів:
– попередні (при прийнятті на роботу);
– періодичні (протягом трудової діяльності);
– позачергові (за ініціативною роботодавця чи працівника);
– щорічні (для осіб до 21 року).
Чи зобов’язаний проходити щорічно медогляд керівник енергослужби водоканалу — читайте в журналі «Охорона праці і пожежна безпека»
Джерело: Управління Держпраці