Мобінг: за що несе відповідальність роботодавець та працівник


Мобінг: за що несе відповідальність роботодавець та працівник

Систематичні (повторювані) тривалі умисні дії або бездіяльність роботодавця, окремих працівників або групи працівників трудового колективу, які спрямовані на приниження честі та гідності працівника, його ділової репутації, у тому числі з метою набуття, зміни або припинення ним трудових та обов’язків — це і я характерні прояви мобінгу.

Вчинення керівником підприємства, установи, організації мобінгу незалежно від форм прояву та/або невжиття заходів щодо його припинення, встановленого судовим рішенням, що набрало законної сили, є підставою для розірвання з ним трудового договору відповідно до пункту 1-2 статті 41 Кодексу законів про працю України.

Крім того, за вчинення мобінгу передбачена адміністративна відповідальність для роботодавця (стаття 173-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення — КУпАП) у вигляді фінансових санкцій або громадські роботи тривалістю до 60 годин.

У разі ушкодження здоров’я працівника, причиною якого став мобінг, факт якого підтверджено судовим рішенням, що набрало законної сили, заподіяна шкода відшкодовується у розмірі понесених витрат на лікування.

 

Раніше писали: Мобінг на роботі: наслідки для роботодавця

Відшкодування роботодавцем моральної шкоди працівнику відбувається у разі, якщо порушення його законних прав, у тому числі внаслідок дискримінації, цькування, факт якого підтверджено судовим рішенням, що набрало законної сили, призвели до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв’язків і вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя.

Стосовно працівників, які вчиняють мобінг, вони також несуть дисциплінарну та адміністративну відповідальність. За вчинення мобінгу працівники можуть бути звільнені з роботи за рішенням роботодавця. Таке звільнення є заходом притягнення до дисциплінарної відповідальності.

Адміністративна відповідальність (стаття 173-5 КУпАП) передбачає штраф у розмірі від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів, або громадські роботи до 50 годин.

Читайте також: Перша психологічна допомога співробітникам у воєнний і післявоєнний час

Джерело: Південно-Західне міжрегіональне управління Держпраці


Письмова консультація з охорони праці і пожежної безпеки

Письмова консультація з охорони праці і пожежної безпеки

  • Потребуєте письмової відповіді на запитання?
  • Складно точно передати відповідь колегам і керівництву усно?
  • Бажаєте додати своїй точці зору експертності?

Замовляйте розгорнуту письмову консультацію

0 (800) 219-977

E-mail: podpiska@mediapro.com.ua

Матеріали до теми


Відсторонення працівника: які є медичні причини і чи виплачується зарплата
Якщо працівник не може виконувати свої обов’язки через стан здоров’я, роботодавець має право відсторонити його від роботи на підставі медичних ...
За ким зберігається право на страхові виплати в разі смерті потерпілого від нещасного випадку на виробництві
У разі смерті потерпілого право на одержання щомісячних страхових виплат мають непрацездатні особи, які на день смерті потерпілого мали право ...
Дії працівників у разі нещасних випадків унаслідок обстрілів об’єктів цивільної та критичної інфраструктури
Пов’язаними з виробництвом вважаються нещасні випадки, що сталися в процесі виконання працівниками трудових обов’язків або в дорозі (на транспортному засобі ...