Основна мета держави на сьогодні – забезпечити якнайшвидше поновлення функціонування людини і максимальну включеність її у суспільне життя після отриманої травми чи набуття інвалідності.
На цьому акцентувала Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович в ефірі загальнонаціонального марафону «Єдині новини».
Розроблення документів з охорони праці
Для довідок: (063) 590-97-54
«Найважливіше для нас – це вчасна комплексна реабілітація ще на етапі отримання людиною травми. Тобто не відтягувати, поки вона отримає статус «особи з інвалідністю», поки зміни в організмі стануть незворотними, а розпочинати реабілітацію вже – негайно та комплексно», – акцентувала Міністерка.
Для цього, за її словами, Міністерство соціальної політики України спільно з Міністерством охорони здоров’я України створили мультидисциплінарні команди, куди залучили соціальних фахівців, фізичних терапевтів, реабілітологів, протезистів та ортезистів.
Журнал реєстрації перевірок
Для довідок: (063) 590-97-54
«Уже сьогодні ми забезпечуємо протезами наших військових і постраждалих внаслідок російської агресії без необхідності встановлювати їм статус людини з інвалідністю. Ми розуміємо, що додаткова бюрократична тяганина тільки забирає в людини час для її повноцінної інтеграції у суспільство», – підкреслила Оксана Жолнович.
Крім того, Мінсоцполітики наразі працює над тим, щоб люди з інвалідністю мали більше можливостей для працевлаштування, додала вона.
Так, держава дотуватиме робочі місця, сплачуючи роботодавцю субсидію за працевлаштування особи з інвалідністю. На зміну каральних методів до тих, хто створює робочі місця та дає роботу, буде запроваджено механізми заохочення, сприяння, супровід, надання додаткових послуг, адресних підтримок.
Джерело: Мінсоцполітики
Посібник «Проведення навчання та інструктажів з охорони праці. Актуально під час воєнного стану»
- навчання, спеціальне навчання та перевірку знань з питань ОП;
- організацію проведення інструктажів — як зацікавити працівників;
- застосування нових знань на робочих місцях — який метод проведення інструктажу найкращий;
- нову національну систему запобігання виробничим ризикам: в чому секрет успіху;
- обов’язкові інструктажі та види журналів реєстрації інструктажів з питань ОП;
- особливості проведення інструктажів;
- рекомендації щодо заповнення журналів реєстрації інструктажів.