Штраф у розмірі 816 тисяч гривень сплатив до державного бюджету порушник законодавства про ринковий нагляд.
В умовах воєнного стану важливим завданням Держпраці є забезпечення нагляду за нехарчовою продукцією, що розповсюджується на ринку України. Зокрема, в частині дотримання суб’єктами господарювання (виробниками, імпортерами, розповсюджувачами) вимог щодо безпечності нехарчової продукції та її відповідність вимогам Технічних регламентів. Окрім цього, не менш важливим завданням є роз’яснення споживачам (користувачам) їхніх прав на придбання та користування безпечною продукцією.
Чудовим сигналом для суб’єктів господарювання про необхідність приведення нехарчової продукції у відповідність вимогам Технічних регламентів, є проведена Територіальними органами Держпраці широка інформаційна кампанія з державного ринкового нагляду, яка проходила протягом лютого-квітня 2023 року. Результатом якої є позитивний вплив на безпечність нехарчової продукції для її споживачів.
ДОМЕДИЧНА ДОПОМОГА: як зберегти життя/здоров’я потерпілого + практичний кейс про правила в умовах бойових дій
Для довідок: (063) 590-97-54 • E-mail: podpiska@mediapro.com.ua
Слід зазначити, що окрім інформаційно-роз’яснювальної роботи у сфері державного ринкового нагляду, Держпраці, до введення воєнного стану на території України та до видання постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2022 № 303, здійснювали заходи державного ринкового нагляду у вигляді проведення перевірок характеристик продукції суб’єктів господарювання за місцем здійснення господарської діяльності.
Колосальна робота проведена інспекторами Територіального органу Держпраці в сфері державного ринкового нагляду до введення воєнного стану на території України, не залишилася непоміченою для Державного бюджету.
Журнал обліку результатів перевірки стану військового обліку
Для довідок: (063) 590-97-54 • E-mail: podpiska@mediapro.com.ua
Так, при здійснені заходів фахівцями відділу ринкового нагляду, встановлено, що в одному з магазинів м. Кременчук Полтавської області, розповсюджувалася нехарчова продукція, а саме засоби індивідуального захисту, які не відповідали вимогам Технічного регламенту засобів індивідуального захисту, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019
№ 771. За порушення вимог Закону України «Про Державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», розповсюджувачу невідповідної нехарчової продукції винесено постанови про накладення штрафів.
Спецвипуск № 2, 2023 «Докладно про навчання з охорони праці + практичний кейс, як зробити навчання ефективним і зменшити витрати підприємства»
Суб’єкт господарювання відмовився добровільно сплатити накладені штрафи, тому завдяки принциповій позиції Управління, суми штрафів у загальному розмірі 816 тисяч гривень стягнуто до Державного бюджету в судовому порядку.
Джерело: Управління Держпраці
Розроблення документів з охорони праці
Накази • розпорядження • положення • інструкції, програми
та інші документи.
Індивідуальний підхід
Стислі строки виконання
Доступна ціна