Часто у нас виникає спокуса пожертвувати сном заради роботи. Ось тільки страждає від цього часто і здоров’я, і робота. А в яких європейських країнах найкраще дотримується режим роботи та сну?
Нещодавнє дослідження, проведене компанією MattressNextDay, показало, що в середньому європейцям вдається спати близько 7 години на добу, пише Euronews.
Дослідники зазначають, що це число варіюється і залежить від таких факторів, як:
- баланс між роботою та особистим життям;
- якість повітря;
- кількість денного світла.
При цьому працівники, які працюють 4 дні на тиждень замість 5, виграють годину нічного сну.
Читайте також: Ресурсний стан працівника
У ході дослідження аналізувалися дані з 36 європейських країн для того, щоб визначити, в яких із них баланс між роботою і сном кращий, а в яких гірший. Оскільки, на думку фахівців, «баланс між роботою та сном — це ключ до продуктивності та здоров’я».
Виявилося, що найоптимальніший режим роботи та відпочинку — Нідерланди. Згідно з дослідженням Science Advances 2016 року, нідерландці сплять у середньому 8 годин та 5 хвилин, а робоче навантаження — одне з найменших — у середньому по 32,2 години на тиждень.
Обидва ці фактори пояснюють, чому саме у Нідерландів один із найвищих показників задоволеності роботою (вище лише у Фінляндії, Данії та Ісландії), згідно з нещодавнім звітом аналітичної компанії Gallup. Це, у свою чергу, допомагає компаніям уникати плинності кадрів та додаткових витрат на повторний найм та навчання.
Читайте також: Охорона праці: чотириденний робочий тиждень на практиці
Одна зі звичок, яка, мабуть, допомагає нідерландцям дотримуватися правильного режиму, — пити ранкову каву на вулиці, щоб увібрати якомога більше раннього сонячного світла. Така практика допомагає регулювати циркадний ритм та підвищує якість сну, збільшує продуктивність діяльності.
В Австрії також дуже хороший показник балансу між роботою та сном: у середньому австрійські працівники працюють 33,6 години на тиждень, а сплять, за даними MedUni Wien, сім – вісім годин. У цій країні не лише відносно короткий робочий тиждень, а й значно обмежені понаднормові, а деякі компанії пропонують гнучкий графік роботи.
На протилежному кінці рейтингу — Туреччина, Сербія та Чорногорія. Турки працюють найбільше в Європі, середня тривалість робочого тижня в країні становить 44,2 години, тому часу на відпочинок та розслаблення залишається замало.
Читайте також: Повні вихідні краще впливають на емоційний і фізичний стан — дослідження в Британії
Чорногорія посідає друге місце в Європі за тривалістю робочого тижня — в середньому 43,4 години. Це частково пояснюється культурою праці, що склалася у країні під впливом балканських традицій, у якій цінується старшинство та ієрархічні структури. Їм непросто відмовитися від понаднормової праці, роботи у свята та вихідні, виконання завдань, що виходять за межі посадових обов’язків. У результаті сон та відпочинок часто відходять на другий план.
Розроблення документів з охорони праці
Для довідок: (063) 590-97-54
Джерело: Закон і Бізнес