Держпраці закликає: не приховуйте інформацію про нещасні випадки!


Держпраці закликає: не приховуйте інформацію про нещасні випадки!

Статтею 4 Закону України від 14 жовтня 1992 року № 2694-XII «Про охорону праці» (далі — Закон № 2694) законодавчо закріплена державна політика в галузі охорони праці, яка передбачає, що вона спрямована на створення належних, безпечних і здорових умов праці, запобігання нещасним випадкам та професійним захворюванням та базується на принципах пріоритету життя і здоров’я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці, соціального захисту працівників, повного відшкодування шкоди особам, які потерпіли від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

 

У разі настання нещасного випадку

Відповідно до статті 22 Закону № 2694 у разі настання нещасного випадку роботодавець повинен організовувати розслідування та вести облік нещасних випадків, професійних захворювань і аварій відповідно до «Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року № 337 (далі – Порядок).

Раніше писали: У 2023 році до Міжрегіонального управління надійшло понад 300 повідомлень про нещасні випадки

Так, згідно з вимогами пункту 8 Порядку, роботодавець у разі отримання інформації про нещасний випадок протягом встановленого терміну має повідомити відповідним органам та установам, зазначеним у цьому пункті, та надати повідомлення про нещасний випадок за встановленою формою. Однак є поодинокі випадки, коли роботодавець приховує факт настання нещасного випадку.

 

Отже, прихований нещасний випадок на виробництві – нещасний випадок, про який роботодавець, потерпілий або працівник, який його виявив, не повідомив у встановлений Порядком строк відповідним органам та установам, та/або нещасний випадок, розслідування якого не проведено комісією підприємства (установи, організації). Це може бути статися з кількох причин і зокрема через недбалість, недостатнє навчання працівників або зіткнення інтересів між керівництвом та працівниками.

Читайте також: Приховувати нещасні випадки на виробництві заборонено

Слід зазначити, що приховуючи настання нещасного випадку та не проводячи розслідування нещасного випадку роботодавець, у відповідності до ст. 46 Конституції України, позбавляє права потерпілих та їх родин на соціальний захист.

Джерело: Управління Держпраці

Передплата 2024

Матеріали до теми


Охорона праці молодих працівників: тривалість робочого часу
Соціальні гарантії в трудових відносинах для молодих працівників щодо тривалості робочого часу і оплати праці Відповідно до статті 187 Кодексу ...
Рекомендації щодо запобігання нещасним випадкам у будівельній галузі
З метою профілактики виробничого травматизму та зменшення кількості випадків травмування працівників під час виконання робіт, Держпраці надає рекомендації з найактуальніших ...
Про реалізацію прав працівників на безпечні умови праці
Систематичний і достовірний збір даних про стан охорони праці і травматизм на виробництві є об’єктивним підґрунтям для здійснення аналізу всіх ...