...

Чим штучний інтелект може бути корисним інженеру з охорони праці


Заради цікавості редакція журналу «Охорона праці і пожежна безпека» вирішила запитати в чат-бота GPT, чим він може бути корисним інженеру з охорони праці.

Ось що відповів штучний інтелект:

Аналіз безпеки: я можу допомогти інженеру з охорони праці аналізувати різні фактори, що впливають на безпеку під час виконання роботи. Наприклад, я можу допомогти зібрати та проаналізувати дані про історію нещасних випадків на підприємстві, щоб виявити часті проблемні моменти, і підказати можливі шляхи їх вирішення.

Навчання персоналу: я можу бути використаний для створення інтерактивних модулів навчання, які допоможуть персоналу оволодіти необхідними знаннями та навичками щодо безпеки праці. Інженер з охорони праці може використовувати мої можливості для створення вправ та сценаріїв, щоб перевірити знання працівників.

Прогнозування ризиків: я можу аналізувати дані з різних джерел та здійснювати прогнози щодо ризиків для працівників на підприємстві. Інженер з охорони праці може використовувати цю інформацію, щоб підготувати плани заходів щодо запобігання можливим нещасним випадкам.

Використання роботів та дронів: я можу допомогти інженеру з охорони праці контролювати безпеку роботів та дронів. Наприклад, я можу допомогти зібрати та аналізувати дані з датчиків, щоб визначити, чи відбувається робота в безпечних умовах. Це може допомогти забезпечити безпеку працівник.

Як бачимо, картина доволі перспективна. Штучний інтелект пропонує всіляко його використати і готовий в усьому допомагати.

На теренах інтернету шириться інформація про те, які професії може замінити штучний інтелект. Тому ми запитали в GPT, чи може він замінити інженера з охорони праці на підприємстві.

Відповідь була доволі приємною, адже програма «зізналася», що не може повністю замінити інженера з охорони праці, адже цей спеціаліст має унікальний досвід та знання, які необхідні для забезпечення безпеки працівників на підприємстві.

Отже, на допомогу працівникам з охорони праці й пожежної безпеки штучний інтелект, на його думку, може взяти на себе, зокрема, такі функції:

  • збір та аналіз даних про безпеку праці на підприємстві (інформація про нещасні випадки, рівень забруднення повітря та води, стан електромережі тощо);
  • візуалізація даних — створення зображень з даними про безпеку праці на підприємстві з фіксуванням факторів впливу на безпеку працівників;
  • оцінка ризиків, пов’язаних із виробничою діяльністю на підприємстві (виявлення потенційних проблем та пропозиція шляхів їх усунення);
  • розроблення планів дій, необхідних для забезпечення безпеки працівників на підприємстві (плани евакуації, інструкції щодо безпеки роботи зі спеціальним обладнанням, інструкції з пожежної безпеки тощо);
  • контроль рівня безпеки працівників (допомога у встановленні системи моніторингу безпеки праці, щоб виявляти ризики та небезпеку й запобігати нещасним випадкам на робочому місці);
  • навчання персоналу (створення навчальних матеріалів, візуальний супровід інструктажів, тести на підтвердження пройденого навчання).

Тішить те, що поки штучний інтелект не планує замінити собою спеціалістів з охорони праці, а лише пропонує допомогу.

Джерело: журнал «Охорона праці і пожежна безпека»

Передплата

Матеріали до теми


Організація охорони праці та безпеки під час вантажно-розвантажувальних робіт
Вантажно-розвантажувальні роботи мають проводитися: під керівництвом відповідної посадової особи або відповідального за безпечне проведення вантажно-розвантажувальних робіт працівника. АУДИТ ОХОРОНИ ПРАЦІ ...