Боротьба з дискримінацією за ознакою інвалідності в Україні: законодавство та правовий захист


Боротьба з дискримінацією за ознакою інвалідності в Україні: законодавство та правовий захист

Відповідно до статті 2 Конвенції про права осіб з інвалідністю, дискримінація за ознакою інвалідності – це будь-яке розрізнення, виключення чи обмеження з причини інвалідності, метою або результатом якого є применшення або заперечення визнання, реалізації або здійснення нарівні з іншими всіх прав людини й основоположних свобод у політичній, економічній, соціальній, культурній, цивільній чи будь-якій іншій сфері. Вона включає всі форми дискримінації, зокрема відмову в розумному пристосуванні.

Дискримінація в Україні заборонена Конституцією України та низкою інших законів та підзаконних актів. Рамковим законом, який надає узагальнююче визначення дискримінації, визначає її форми та забороняє дискримінацію, зокрема й за ознакою інвалідності, є Закон України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні».

Читайте також: Робота у нічний час: чи може бути залучена особа з інвалідністю?

Відмова в укладенні трудового договору або в просуванні по службі, звільнення за ініціативою адміністрації, переведення особи з інвалідністю на іншу роботу без її згоди з мотивів інвалідності не допускається, за винятком випадків, коли за висновком медико-соціальної експертизи стан його здоров’я перешкоджає виконанню професійних обов’язків, загрожує здоров’ю і безпеці праці інших осіб, або продовження трудової діяльності чи зміна її характеру та обсягу загрожує погіршенню здоров’я осіб з інвалідністю.

 

Пам’ятайте, дискримінація за ознакою інвалідності присутня в усіх сферах життя. Вона має безліч причин, починаючи від незнання наших прав і закінчуючи стереотипами та упередженнями стосовно людей з інвалідністю.

Якщо вважаєте, що ви зазнали дискримінації можете звернутись до Національної Асамблеї людей з інвалідністю України за правовою допомогою.

Читайте також: В якому розмірі треба сплатити штраф за невиконання нормативу робочих місць для осіб з інвалідністю і хто здійснює розрахунок

Джерело: Управління Держпраці

ФОРУМ «БЕЗПЕКА ПРАЦІ — 2024»

Матеріали до теми


Охорона праці: перевантаження обов’язками сприяють вигоранню вчителів
Служба освітнього омбудсмена оприлюднила результати опитування, яке засвідчило: педагоги шкіл щоденно виконують значний обсяг додаткової роботи, що не передбачена посадовими ...
Професійний тест від проєкту «WorkSafe.UA Безпека та здоров’я на роботі» про металеві таблички на трубопроводах
Пропонуємо пройти професійний тест. Для перевірки відповіді переходьте в телеграм-канал від проєкту «WorkSafe.UA Безпека та здоров’я на роботі». На введений в експлуатацію ...