Про небезпеку роботи за монітором комп’ютера роботодавець має інформувати працівника


Про небезпеку роботи за монітором комп’ютера роботодавець має інформувати працівника

Мінімальні вимоги безпеки та захисту здоров’я під час здійснення роботи, пов’язаної з використанням екранних пристроїв незалежно від їхнього типу та моделі, визначено наказом Мінсоцполітики від 14.02.2018 р. № 207. Вони поширюються на всіх суб’єктів господарювання незалежно від форм власності, організаційно-правової форми і видів діяльності.

Роботодавець повинен поінформувати працівників під розписку про умови праці та наявність на їх робочих місцях небезпечних та шкідливих виробничих факторів (фізичних, хімічних, біологічних, психофізіологічних), які виникають під час роботи з екранними пристроями та ще не усунуто, а також про можливі наслідки їх впливу на здоров’я працівників.

Також роботодавець повинен забезпечити навчання і перевірку знань працівників з питань охорони праці та безпечного використання екранних пристроїв до початку роботи з ними, а також у випадках модифікації та організації роботи обладнання.

Читайте також:  Додаткові відпустки працівникам за роботу на персональних комп’ютерах

Читайте також:  Що потрібно знати про «комп’ютерні» хвороби

За рахунок тривалості робочої зміни необхідно організувати внутрішні регламентовані перерви для відпочинку відповідно до Державних санітарних правил і норм роботи з візуальними дисплейними терміналами електронно-обчислювальних машин ДСанПІН 3.3.2.007-98, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 10.12.1998 р. № 7.

Джерело: редакція журналу «Охорона праці і пожежна безпека» за матеріалами www.interbuh.com.ua.

Матеріали до теми


Про реалізацію прав працівників на безпечні умови праці
Систематичний і достовірний збір даних про стан охорони праці і травматизм на виробництві є об’єктивним підґрунтям для здійснення аналізу всіх ...