
Робочі місця з екранними пристроями для працівників мають бути спроєктовані так і мати такі розміри, щоб працівники мали простір для зміни робочого положення та рухів.
Для забезпечення безпеки та захисту здоров’я працівників усе випромінювання від екранних пристроїв має бути зведене до гранично допустимого рівня (вплив на людину факторів зорового, нервового навантаження, обмеження фізичних рухів, що сприяє соматичним, психічним розладам, а також змін стану здоров’я, працездатності, поведінки, що виходять за межі пристосувальних реакцій) з погляду безпеки та охорони здоров’я працівників.
Раніше писали: Щодо безпечної роботи з екранними пристроями та комп’ютерною технікою
Організація робочого місця з екранними пристроями має забезпечувати відповідність усіх елементів робочого місця та їх розташування ергономічним, антропологічним, психофізіологічним вимогам, а також характеру виконуваних робіт.
Освітлення робочого місця з екранними пристроями має створювати відповідний контраст між екраном і навколишнім середовищем (з урахуванням виду роботи) та відповідати вимогам ДСанПІН 3.3.2.007-98.
Мікроклімат виробничих приміщень з робочими місцями з екранними пристроями для працівників має підтримуватись на постійному рівні та відповідати вимогам Санітарних норм мікроклімату виробничих приміщень ДСН 3.3.6.042-99, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 01 грудня 1999 року № 42 (далі – ДСН 3.3.6.042-99).
Розроблення документів з охорони праці
Для довідок: 0 (800) 219-977
Робочий стіл або робоча поверхня повинні бути достатнього розміру та мати поверхню з низькою відбивною здатністю, допускати гнучкість під час розміщення екрана, клавіатури, документів і відповідного устаткування.
Джерело: Управління Держпраці