Які погодні умови є загрозою для енергосистеми України


Які погодні умови є загрозою для енергосистеми України

Для енергетичної системи України загрозливими погодними умовами є:

  1. Сильні снігопади та ожеледь. Вони можуть призводити до пошкодження ліній електропередач через обриви дротів або падіння дерев, особливо в умовах вітру.
  2. Буревії та шторми. Потужний вітер здатен руйнувати опори ліній електропередач і пошкоджувати інфраструктуру електростанцій, зокрема сонячних та вітрових.
  3. Екстремальні температури. Дуже низькі температури взимку спричиняють підвищення навантаження на систему через збільшений попит на електроенергію для опалення, тоді як спека влітку може перевантажувати системи охолодження генераторів.
  4. Повені. Раптові паводки та дощі можуть затоплювати електростанції, підстанції та інші елементи інфраструктури, що ускладнює їхню експлуатацію або робить її неможливою.

Погодні умови, які можуть становити загрозу для енергосистеми України, особливо в умовах поточної війни, включають екстремально низькі температури, сильні снігопади та тривалі морози.

Читайте також: Дії роботодавця для підготовки до аварійного відключення електроенергії

У поєднанні з атаками на енергетичну інфраструктуру, такі погодні явища можуть призвести до значних перебоїв у постачанні електроенергії та тепла. Очікується, що в умовах надзвичайних морозів (нижче -10°C), попит на електроенергію збільшиться, а дефіцит енергопостачання може досягти критичних рівнів, що призведе до багатогодинних відключень електрики і тепла.

Зокрема, наслідки сильних холодів можуть бути катастрофічними для зруйнованої інфраструктури, такої як теплопостачання, особливо в містах, які сильно залежать від централізованого опалення. Крім того, атаки на атомні електростанції або їх інфраструктуру можуть поставити під загрозу стабільність енергосистеми, оскільки ці станції забезпечують значну частину енергоспоживання країни.

Тому важливими є заходи для захисту енергетичних об’єктів та термінові ремонти інфраструктури, а також забезпечення альтернативних джерел енергії, щоб уникнути гуманітарної кризи в зимовий період.

Читайте також: Безпека праці під час аварійного відключення світла

Україна активно працює над децентралізацією енергосистеми, впроваджуючи малі модульні турбіни та сонячні панелі, щоб знизити залежність від великих вразливих об’єктів. Однак ризики залишаються високими, враховуючи поточну військову ситуацію та часті атаки на енергетичну інфраструктуру.

Джерело: IEA, POLITICO, Atlantic Council, RadioFreeEurope/RadioLiberty

Корпоративні тренінги з домедичної допомоги

Матеріали до теми


Робота на відкритому повітрі влітку: як уникнути теплового стресу
Тривала дія високих температур на робочому місці — це не просто дискомфорт, а серйозний ризик для життя і здоров’я працівників. ...
Бізнесу компенсовано 246 мільйонів гривень за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю
З початку запуску програми (серпень 2023 року) понад 2900 роботодавців отримали від Державної служби зайнятості 246 мільйонів гривень компенсацій за ...
Дії персоналу на виробництві під час оповіщення повітряної тривоги
Керівник зобов’язаний видати наказ «Про дії працівників та відвідувачів під час сигналу оповіщення повітряної тривоги», в якому затверджено алгоритм дій ...
Як оплачується працівникам час перебування в укритті під час повітряної тривоги?
Якщо працівник перебуває в укритті під час повітряної тривоги та не має можливості продовжувати там свою роботу, то, відповідно до ...