Якщо комунікація з деякими людьми здається нестерпною і виснажливою, то, можливо, це не хибне враження і не перебільшення? Можливо, ви маєте справу з людиною з токсичною поведінкою.
Часто люди можуть поводитися токсично через виховання чи життєвий досвід і не знають здорових способів боротьби з власним стресом. Саме тому, щоб відновити рівновагу та нормалізувати власний емоційний стан, вони намагаються вилити негатив на людей із власного оточення, чим можуть їх ранити.
Раніше писали: Законопроєкт про перевірки Держпраці щодо мобінгу під час воєнного стану (№ 11044)
Як поводитися із «важким» колегою
Що робити, якщо доводиться комунікувати із людиною з важким характером? Ось кілька стратегій:
- не мовчати, якщо поведінка цієї людини неприємна тобі, адже відповідальність за наші кордони лежить насамперед на нас;
- установити жорсткіші межі;
- контролювати реакції та дії у відповідь на вчинки таких людей;
- зосередитися на собі та власних цінностях;
Раніше писали: Мобінг на роботі: наслідки для роботодавця
Пам’ятайте! Слід відокремлювати неприємні слова й образи опонента від себе. Не сприймати погані слова й чиюсь оцінку вас за істину. Розуміти, що ваша цінність і гідність не зменшиться й не зникне, якщо хтось кине у вас поганим словом.
У випадках, коли такі підходи не працюють, спробуйте звернутися за допомогою до фахівця з психічного здоров’я. Або відпусти таку людину та припини спілкування взагалі.
Роботодавцям і працівникам слід усвідомлювати, що міжусобиці в колективі можуть негативно позначитися на завданнях, що потребують уважності, зосередженості, а також на проведення робіт в небезпечних та шкідливих умовах.
Комунікаційні платформи ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ПРОГРАМИ МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ’Я
Приєднуйтесь до комунікаційних платформ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ПРОГРАМИ МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ’Я, ініційованої першою леді України Олена Зеленська:
Спеціальна сторінка – http://howareu.com
Facebook – https://www.facebook.com/howareu.program
Instagram – https://www.instagram.com/howareu_program
YouTube – https://www.youtube.com/@howareu_program
Twitter – https://twitter.com/howareuprogram
Telegram – https://t.me/howareu_program
TikTok – https://www.tiktok.com/@howareu_program
Джерело: Управління Держпраці