Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Як риси характеру впливають на безпечне виконання робіт?

Як ви вважаєте, які риси характеру найбільше вплинуть на безпечне виконання робіт?

Те, що вони впливають на продуктивність роботи — доведений факт. Так, Деніз Онес, професор психології в Університеті Міннесоти, і Майкл Уілмот, доцент кафедри менеджменту Коледжу бізнесу Сема Уолта провели аналіз пливу п’яти рис характеру: сумлінність, ініціативність, відкритість, привітність і невротизм на — результативність.

В результаті вони отримали наступні висновки:

  • Сумлінність працівників позитивно впливала не тільки на результативність, а й на рівень безпечного виконання робіт. Однак автори відмічають, що ефект сумлінності краще проявився на роботах з низьким і середнім рівнем когнітивних вимог, наприклад слюсарів, електриків, продавців, тоді як дещо слабше на роботах з високими когнітивними вимогами, що потребують роботи з людьми.
     
  • Ініціативність значно підвищувала продуктивність була сильнішою на роботах із середнім рівнем складності, однак на безпеку вона вплинула неоднозначно, автори відмітили зміни технології для швидшого виконання робіт, що потребувало й змін в інструкціях з безпеки на які звертали увагу за залишковим принципом.
     
  • Інші риси сприяли покращенню тільки якщо вони були затребувані професійною діяльністю. Наприклад, відкритість й привітність підвищувала результативність і точність на посадах у сфері охорони здоров’я та продаж. А ось невроимзм, як і вважалось, навпаки призводив до більшої кількості помилок, конфліктів, що можна розцінити як погіршення рівня безпеки.

Джерело: Кафедра охорони праці та цивільної безпекиРозсилка новин