У рамках реформи сільської медицини, ініційованої Президентом України Петром Порошенком, у всіх областях вже затверджені спроможні мережі надання первинної медичної допомоги у сільській місцевості, які налічують близько 4 тисяч медичних закладів.
Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.
«Вже всі регіони затвердили свої спроможні мережі закладів надання первинної меддопомоги у сільській місцевості. На їх першочергову розбудову державою виділені та розподілені між регіонами необхідні кошти. Це 4 млрд грн субвенції на розвиток сільської медицини, які було закладено у бюджеті в 2017-му, та ще 1 млрд грн, передбачений у субвенції на цей рік. Вчора на засіданні Уряду було затверджено його розподіл», — наголосив він.
Читайте також: Як МОЗ буде стимулювати українців надавати першу медичну допомогу?
Крім цього, було внесено зміни до Порядку та умов використання коштів цієї субвенції, яким передбачено 10% співфінансування проектів з місцевих бюджетів за виключенням закупівлі автомобілів для лікарів.
Парцхаладзе пояснив, що безпосередня реалізація проектів у регіонах в рамках цього фінансування розпочнеться після їх затвердження Комісією при Мінрегіоні. «Вже на цьому тижні проводимо перше засідання Комісії. Прискорюємо цю роботу, адже маємо амбітне завдання, поставлене Президентом – до кінця цього року запустити перші 500 сучасних медамбулаторій, збудовані за новим стандартом, які забезпечать якісною та доступною медициною тисячі жителів у сільській місцевості», — підкреслив заступник Міністра.
Читайте також: 10 типових помилок при наданні домедичної допомоги
Також Мінрегіон розробив та затвердив вимоги та зразки щодо проектів повторного використання для закладів охорони здоров’я в сільській місцевості. Відповідний наказ №117 від 16.05.2018 зареєстровано у Міністерстві юстиції України 11 червня 2018 року.
Джерело: Мінрегіон України