Створено більш як 20 млн медичних висновків про тимчасову непрацездатність


Створено більш як 20 млн медичних висновків про тимчасову непрацездатність

Уже майже два роки як лікарі фактично відмовились від паперових бланків листків непрацездатності, натомість вони використовують цифрові інструменти для формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність (далі – МВТН).

В електронній системі охорони здоров’я вже створено понад 20 млн МВТН. На основі таких медичних висновків формується електронний лікарняний.

Читайте також: Завершено імплементацію Директиви Ради 92/58/ЄЕС від 24.06.1992 про мінімальні вимоги до знаків безпеки та/або захисту здоров’я на роботі

Виписка паперових лікарняних змушувала лікаря виділяти доволі тривалий час прийому на виконання не медичної, а скоріше канцелярської роботи: заповнення граф, що стосуються паспортних даних пацієнта, адресу і місце роботи, яких пацієнт ще й не завжди точно пам’ятає.

Усе це дуже затягувало процес, і виписування листка непрацездатності інколи могло тривати вдвічі довше, ніж весь прийом пацієнта із розбиранням скарг, призначенням лікування та рекомендаціями.

 

Оформлення медичних висновків про тимчасову непрацездатність за умови правильного користування функціоналом залишає для лікаря більше часу для взаємодії з пацієнтом.

Лікарю достатньо в кілька кліків сформувати медичний висновок, вказати необхідні дані і накласти свій електронний підпис. А далі лікар має змогу зосередитися на медичному аспекті.

Читайте також: МОЗ організувало навчання з надання першої психологічної допомоги

Медичний висновок про тимчасову непрацездатність є підставою для створення електронного лікарняного, завдяки якому людина отримує виплати.

 

Отримати електронний лікарняний просто

Для отримання електронного лікарняного потрібно:

  • У разі погіршення стану здоровʼя обов’язково звернутися до лікаря.
  • Лікар встановить факт тимчасової непрацездатності та сформує медичний висновок про тимчасову непрацездатність (МВТН) у реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я.
  • Далі лікар підпише МВТН своїм кваліфікованим електронним підписом (КЕП), після цього ви отримаєте смс-повідомлення з номером МВТН.
  • Автоматично дані з МВТН направляються в електронний реєстр листків непрацездатності, де на підставі наявних в реєстрі застрахованих осіб даних та з використання цих даних буде сформовано е-лікарняний. Важливо, що в даних, що передаються на соціальну сторону, немає медичних даних.
  • Далі ви отримаєте смс-повідомлення від Пенсійного фонду з номером лікарняного.

Читайте також: Чи можна відіспатися на вихідних за весь тиждень

Проінформуйте свого роботодавця про період непрацездатності, зателефонувавши або переславши номер лікарняного. Роботодавець в кабінеті страхувальника на порталі Пенсійного фонду перегляне листок непрацездатності і через 7 днів після дати його закриття може оплачувати його.

Переглянути свої записи про тимчасову непрацездатність можна в особистому кабінеті застрахованої особи на порталі Пенсійного фонду.

АУДИТ ОХОРОНИ ПРАЦІ — незалежна комплексна перевірка підприємства на відповідність законодавству України
067-317-5886Email: podpiska@mediapro.com.ua

Джерело: Урядовий портал


«Атестація робочих місць — на відповідність НПА з охорони праці + практичний кейс, як визначити на яких робочих місцях і як проводити таку атестацію, щоб уникнути штрафів»

  • про правове регулювання проведення атестації робочих місць за умовами праці;
  • як визначити які робочі місця слід атестувати за умовами праці — з чого почати та як організувати;
  • про вивчення факторів виробничого середовища і трудового процесу;
  • як складати карти технологічних процесів та обладнання (устаткування), що генерують шкідливі та небезпечні виробничі фактори й виконувати оцінку технічного стану виробничого обладнання.

Консультації та замовлення за телефоном: 0 (800) 219-977

Матеріали до теми


Працівники сервісних центрів МВС в Києві пройдуть курси з ментального здоров’я
Громадська спілка «Національна рада психологів України» підписала меморандум з представниками регіонального сервісного центру МВС у Києві щодо проведення навчань за ...
Види отруєнь та їхня специфіка. Надаємо домедичну допомогу правильно
Якими є види отруєнь, їхні причини та симптоми Ключові особливості надання домедичної допомоги постраждалим при отруєннях різного характеру Як уберегтися ...