Провітрювання офісних приміщень


Провітрювання офісних приміщень

Свіже повітря має величезне значення для здоров’я та загального самопочуття людини. Дихання чистим, свіжим повітрям покращує насичення крові киснем, що сприяє кращому функціонуванню всіх органів і систем. Кисень активно підтримує роботу серцево-судинної системи, забезпечує мозок необхідною енергією, покращує концентрацію уваги та здатність до роботи, навчання, сприйняття й оброблення інформації, швидкість реакцій.

Достатній рівень кисню в організмі також підвищує імунітет, захищаючи людину від багатьох хвороб, у тому числі вірусних і бактеріальних інфекцій.

Свіже повітря сприяє гарному настрою та знижує рівень стресу. Дихання на свіжому повітрі стимулює вивільнення серотоніну – гормону, що відповідає за почуття радості та спокою. Тому під час обідньої перерви лікарі й психологи рекомендують прогулянки в парку, перебування на подвір’ях офісів.

Перебування у провітрених приміщеннях знижує рівень кортизолу (гормону стресу), що допомагає зняти напругу, розслабити м’язи, а вночі — покращити сон.

Також перебування на свіжому повітрі стимулює обмін речовин, що є важливим для контролю ваги та підтримки енергійності протягом дня. Активні прогулянки сприяють підвищенню витривалості, зміцненню серцево-судинної системи та покращенню роботи легенів. Користь свіжого повітря є незамінною для кожного, хто хоче підтримувати здоровий спосіб життя, мати високий рівень енергії та ефективно боротися зі стресом.

Читайте також: Про мікроклімат виробничих приміщень

Підтримання мікроклімату в офісі

Ось кілька корисних порад щодо провітрювання офісних приміщень для забезпечення свіжого повітря та підтримки здорового мікроклімату:

  1. Регулярне провітрювання. Відчиняйте вікна кожні 1-2 години на 5-10 хвилин. Це дозволяє швидко оновлювати повітря, зменшуючи концентрацію вуглекислого газу, пилу та можливих алергенів.
  2. Провітрювання під час обіду. Під час обідньої перерви залиште кілька вікон відчиненими. Це освіжить повітря на більший проміжок часу без перерв у роботі.
  3. Контроль температури та вологості. Уникайте надто тривалого провітрювання в холодну пору року, щоб запобігти зниженню температури. Використовуйте вологоміри та прилади для підтримки оптимальної вологості на рівні 40-60%.
  4. Функціональні вентиляційні системи. Якщо у вас є кондиціонери або вентиляційна система, регулярно чистіть фільтри та проводьте технічне обслуговування. Це забезпечить ефективну циркуляцію та очищення повітря.
  5. Зонування під час провітрювання. У великих офісах провітрюйте окремі зони почергово, щоб мінімізувати вплив холоду або протягів на працівників, особливо взимку.

Дотримання цих простих правил дозволить забезпечити комфортні умови праці та зберегти здоров’я працівників.

Журнал реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці
Замовити 0 (800) 219-977

Читайте також:

Джерело: пресслужба проєкту «Охорона праці і пожежна безпека»

Засоби індивідуального захисту

Матеріали до теми


Поради щодо запобігання респіраторним інфекційним захворюванням в холодну пору року
Гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) є поширеними в осінньо-зимовий період, проте дотримання простих профілактичних заходів допоможе знизити ризик захворювання. 1. ...
Допомога у кризових ситуаціях: чого не треба робити, надаючи першу психологічну допомогу
Головний спеціаліст сектору з питань впровадження та реалізації програм психосоціальної підтримки управління інспекційної діяльності у Запорізькій області Світлана Семенова радить, ...
Перша психологічна допомога на місці катастрофи: способи підтримати людину, якщо ви стали свідком трагедії
Кожен із нас може опинитися свідком трагічної події. Тож нам усім важливо знати, як підтримати себе й допомогти тим, кому ...