Про забезпечення медичними аптечками


Про забезпечення медичними аптечками

Вимоги до утримання медичних аптечок на підприємстві

Слід зазначити, що упакування для аптечки повинно бути герметичним (щоб не допустити псування лікарських засобів під впливом вологи, світла тощо), міцним і забезпечувати легкий і швидкий доступ до її вмісту.

! Зверніть увагу, що не можна зберігати в аптечці препарати без зазначення назви і терміну придатності, без інструкцій щодо застосування.

 

Один раз на 3-4 місяці необхідно переглядати вміст аптечки, контролювати терміни придатності препаратів, проводити зовнішній огляд і вилучати зіпсовані або непридатні до застосування лікарські засоби.

 

Хто відповідає за забезпечення медичними аптечками

Зазвичай інженер з охорони праці визначає потреби персоналу (з огляду на види і характер робіт), звертається в аптечні заклади щодо придбання аптечок, необхідних медичних виробів та лікарських засобів, погоджує рахунки на оплату з директором та подає їх в бухгалтерію.

Крім цього, інженер з охорони праці здійснює систематичний контроль 1 раз 3 місяці (на початку кожного кварталу) стану аптечок (згідно з вимогами законодавства), зовнішній огляд та перегляд їх змісту. За результатами огляду надає усні вказівки або припис керівникам структурних підрозділів щодо усунення виявлених порушень, визначає потреби в закупівлі медичних засобів для поповнення складу аптечок.

Водночас начальник адміністративно-господарського відділу (або призначена керівником підприємства особа) разом з керівниками структурних підрозділів, відповідальних за утримання аптечок, здійснює облаштування місць розміщення аптечок, встановлює необхідні конструкції, шафи тощо.

ДОМЕДИЧНА ДОПОМОГА: як зберегти життя/здоров’я потерпілого + практичний кейс про правила в умовах бойових дій
Для довідок: 0 (800) 219-977E-mail: podpiska@mediapro.com.ua

Вас може зацікавити:

Джерело: журнал «Охорона праці і пожежна безпека»

Передплата 2024

Матеріали до теми


Безпека на об’єктах критичної інфраструктури
У часи викликів, загроз та нестабільності особливого значення набуває безпека на об’єктах критичної інфраструктури — тих підприємствах, від роботи яких ...
Як підготувати документи, що витримають будь-яку перевірку Держпраці: базові НПА та актуальний перелік положень
Перевірка Державної служби з охорони праці — важливий та відповідальний захід, до якого готується будь-яке підприємство чи організація, прагнучи, щоб ...
Як діяти під час повітряної тривоги: на роботі, в укритті та під час комендантської години: вказівки від Міністерства юстиції України
В умовах воєнного стану сигнали повітряної тривоги стали частиною щоденного життя мільйонів українців. Їх оголошення впливає не лише на безпекову ...