Про функціонування системи управління охороною праці


Про функціонування системи управління охороною праці

Головний державний інспектор Південного міжрегіонального управління Держпраці Олександр Надельниченко провів інформаційно-роз’яснювальну роботу з працівниками ПрАТ “Українське Дунайське пароплавство”.

Фахівець відзначив особливу роль служби охорони праці під час контролю за дотриманням правил охорони та гігієни при виконані працівниками приватного акціонерного товариства своїх посадових обов’язків.

Інспектор роз’яснив Правила охорони праці для працівників виробництва, які встановлюють вимоги до безпечного виконання робіт у технологічних процесах виробництва.

Раптова смерть працівника підприємства
Формат: запис вебінару0 (800) 219-977

Під час бесіди наголошено, що для зниження небезпек та ризиків негативного впливу небезпечних та шкідливих факторів на здоров’я та життя працівників на підприємстві роботодавець повинен:

– забезпечити функціонування системи управління охороною праці відповідно до статті 13 Закону України від 14 жовтня 1992 року № 2694-XII «Про охорону праці»;

– розробити та запровадити методику ідентифікації небезпек та оцінювання ризиків по всіх ланках виробничих процесів та робочих місць (крім того, визначити можливий негативний вплив небезпечних та шкідливих факторів на працівників, шляхи та методи, якими на підприємстві знижують ризики їх впливу на працівників до соціально обґрунтованого та економічно досяжного рівня.

Живий журнал «Охорона праці і пожежна безпека»
Доступний 24/7 у смартфоні, на планшеті чи комп’ютері
Для довідок: 0 (800) 219-977 • E-mail: podpiska@mediapro.com.ua

Посадовець підкреслив, що важливо обов’язково використовувати та забезпечувати працівників підприємства засобами індивідуального захисту, спецодягом та взуттям, засобами гігієни.

Акцентовано увагу на тому, що додержання працівниками вимог законодавчих та нормативних актів з охорони праці –основне завдання задля збереження життя, здоров’я і працездатності працівників у процесі трудової діяльності та попередження виробничого травматизму.

Засоби індивідуального захисту — завітайте в магазин проєкту «Охорона праці і пожежна безпека»

Джерело: Управління Держпраці


АУДИТ ОХОРОНИ ПРАЦІ — незалежна комплексна перевірка підприємства на відповідність законодавству України

Процедура аудиту необхідна насамперед керівникові компанії, щоб:

✔ знати реальний стан справ на підприємстві щодо питань з ОП;

✔ виявити слабкі сторони системи охорони праці;

✔ підготуватися до перевірки контролюючих органів;

✔ запобігти ризикам та зберегти життя і здоров’я працівників.

0 (800) 219-977
podpiska@mediapro.com.ua

Матеріали до теми


З 1 листопада 2024 року спеціальність «Охорона праці» повернулася у вищі навчальні заклади України
Кабінет Міністрів України постановою від 30.08.2024 № 1021 «Про внесення змін до переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється ...
Як розробити інструкцію з ОП для оператора-гальваніка автоматичних та напівавтоматичних ліній
Дія такої інструкції має поширюватися на працівників підприємства, які працюють на посаді «оператор-гальванік автоматичних та напівавтоматичних ліній» (далі — оператор). ...