Про деякі санітарно-гігієнічні вимоги до побутових приміщень


Про деякі санітарно-гігієнічні вимоги до побутових приміщень

Під час технічної консультації на одному з підприємств посадовці відділу з питань безпеки праці центрального регіону управління інспекційної діяльності у Запорізькій області приділили увагу облаштуванню побутових приміщень, які є допоміжними. До них належать:

  • роздягальні;
  • душові;
  • умивальники;
  • кімнати особистої гігієни жінки;
  • пункти харчування;
  • місця для паління;
  • приміщення для прання, хімічного чищення й сушіння;
  • приміщення для ремонту робочого одягу та взуття;
  • кімнати для обігріву працівників.

Раптова смерть працівника підприємства
Формат: запис вебінару0 (800) 219-977

Роздягальні розташовуються, як правило, поруч із душовими. Кількість місць у них має відповідати кількості працівників у двох суміжних найчисленніших змінах (якщо одяг зберігається на вішалках) або кількості працівників за списком (якщо одяг зберігається в шафах). Роздягальні мають бути обладнані лавами 0,3 м завширшки. Душові обладнують у приміщеннях, суміжних із роздягальнями.

Якщо душова має 6 і більше сіток, між нею та роздягальнею розміщується тамбур. Умивальники розміщують у роздягальнях або суміжних із ними приміщеннях. Крани в них установлюють із розрахунку один на 7 – 20 осіб.

Живий журнал «Охорона праці і пожежна безпека»
Доступний 24/7 у смартфоні, на планшеті чи комп’ютері
Для довідок: 0 (800) 219-977 • E-mail: podpiska@mediapro.com.ua

Для чоловіків і жінок умивальники влаштовують у різних приміщеннях. Кожен індивідуальний умивальник має бути обладнаний змішувачем із підключенням гарячої та холодної води.

На підприємстві передбачається приміщення для особистої гігієни жінок, якщо їх у найчисленнішій зміні працює не менше 15.

Щонайменше раз на місяць необхідно робити дезінфекцію побутових приміщень. Використовувати їх не за призначенням забороняється.

Телефонна консультація з охорони праці і пожежної безпеки
Для довідок: 0 (800) 219-977 • E-mail: podpiska@mediapro.com.ua

Джерело: Управління Держпраці

Засоби індивідуального захисту

Матеріали до теми


Домашні працівники: обов’язок роботодавця щодо створення безпечних і здорових умов праці
Обов’язок щодо створення безпечних та здорових умов праці домашніх працівників покладається як на роботодавця, так і на працівника. Домашній працівник ...
Спекотна погода і безпека праці: як організувати захист працівників від перегріву
З настанням літньої спеки питання мікроклімату на робочих місцях набуває особливої актуальності. Висока температура повітря негативно впливає на організм людини: ...
Про заборонені види робіт для неповнолітніх працівників
У літній період багато неповнолітніх прагнуть влаштуватися на тимчасову роботу, щоб здобути перший трудовий досвід або заробити власні кошти. Однак ...
Встановлення зв’язку захворювання з умовами праці
У разі підозри наявності у працівника хронічного професійного захворювання керівник закладу охорони здоров’я за поданням лікаря-профпатолога направляє запит керівнику територіального ...