Про безпеку на роботі в зимовий період


Про безпеку на роботі в зимовий період

В зимовий період працівники підприємств стикаються з рядом небезпек, які можна уникнути за умови своєчасної профілактичної роботи. Аналізуючи причини нещасних випадків, виникає висновок, що основний акцент повинен бути зроблений на організаційних заходах та інструктажах з охорони праці.

Один з ефективних заходів – це систематичні інструктажі з охорони праці, спрямовані на навчання працівників безпечним методам виконання робіт у зимовий період. Особлива увага повинна бути приділена працівникам, чий робочий день проводиться на вулиці, оскільки вони стикаються з різними небезпечними факторами, такими як низька температура та слизька поверхня.

Переохолодження та відмороження: як вчасно та правильно надати допомогу — читайте в журналі «Охорона праці і пожежна безпека»

 

Роботи на відкритому повітрі

Важливо остерігатися холоду під час роботи на відкритому повітрі, оскільки це може викликати обмороження та замерзання. Інженери з охорони праці повинні акцентувати увагу на правилах безпеки під час роботи в зимовий період і донести їх до працівників та їх керівників.

Обмороження може виникнути при плюсовій температурі за умови різких змін температури, високої вологості, вітру та несвоєчасного утеплення одягу. Запобігання цьому включає в себе носіння сухого, цілого одягу, активний рух та споживання гарячих напоїв і їжі.

При роботі з металевими деталями, особливо при низьких температурах, слід використовувати рукавиці, щоб уникнути обмороження. Профілактика також передбачає своєчасне прибирання снігу та льоду з дахів та інших небезпечних місць.

Читайте також: Особливості охорони праці в холодну пору року

Окремої уваги вимагає попередження травматизму під час пересування в ускладнених зимових умовах. Це включає прибирання снігу та обробку доріг, утримання тротуарів у належному стані. Зокрема, важливо уникати падінь через неприбрані сніг та ожеледь, а також травм, що виникають в результаті обвалення снігу чи бурульок.

 

Правила першої допомоги

Також слід проводити навчання працівників правилам першої допомоги при обмороженні та інших зимових травмах. Роботодавцю слід надати працівникам спецодяг та взуття, організувати перерви для обігріву і відпочинку, а також проводити інструктажі для збереження здоров’я.

Інші ключові аспекти профілактики включають правильне утеплення приміщень, організацію теплих зон для відпочинку працівників, використання безпечних методів роботи та забезпечення належних умов для водіїв та транспортних засобів.

Впровадження цих заходів є необхідним етапом в забезпеченні безпеки праці та збереженні здоров’я працівників підприємства у зимовий період. Спільна робота роботодавців та працівників може значно знизити ризики та забезпечити комфортні умови праці під час холодів.

Читайте також: Виконання обов’язків сторожів та охоронників у зимовий період

Джерело: Управління Держпраці


ДОМЕДИЧНА ДОПОМОГА: як зберегти життя/здоров’я потерпілого + практичний кейс про правила в умовах бойових дій

Спецвипуск № 1, 2023

  • Як діяти в разі виникнення забоїв, переломів, кровотеч, опіків, уражень електричним струмом
  • Як допомогти пораненим під час збройних протистоянь та транспортуванні їх в укриття
  • Багато іншого про дії при виникненні загрозливих станів для життя

Замовити

(067) 317-58-86

Матеріали до теми


Про охорону праці під час обслуговування та експлуатації навантажувачів
Фахівець Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області провів превентивний захід з питань дотримання вимог охорони праці під час обслуговування та ...
Роботодавець може відсторонити працівника від роботи за ухиляння від проходження обов’язкового медогляду
З метою профілактики та запобігання професійним захворюванням та виробничому травматизму, який може бути викликаний погіршенням стану здоров’я працівників, роботодавець має ...
На Кіровоградщині проведено моделювання настання нещасного випадку за відсутності електростартерного запуску чи блокуючого пристрою двигуна трактора
Фахівці Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області провели моделюванням події на робочому місці на одному з сільськогосподарських підприємств Новоукраїнського району, ...
Інспекторів праці у Львові навчали надавати першу домедичну допомогу
Навчання першій домедичній допомозі — це необхідне та важливе уміння, яке може врятувати життя. Колектив Західного міжрегіонального управління Державної служби ...