Підліток із Києва створив чоботи для захисту від небезпечних мін


Підліток із Києва створив чоботи для захисту від небезпечних мін

Підліток із Києва створив чоботи для захисту від небезпечних мін

Чоботи з чотирма «лапками» здатні вберегти ноги від ампутації. Під час вибуху хвиля розсікається в різні боки, що дозволяє зберегти ноги.

У Києві 16-річний хлопець створив чоботи для захисту від небезпечних «мін-пелюсток». Цими забороненими Оттавською конвенцією протипіхотними фугасними мінами окупанти щедро «засівають» українську землю. Про це пише «Вечірній Київ».

Зі своєю розробкою вихованець Київської МАН Роман Здоровило (науковий керівник – Олег Козленко) пройшов до фіналу конкурсу інноваційних стартап-проєктів «Sikorsky Challenge 2023».

Читайте також: Порядок дій та правила поведінки у разі виявлення вибухонебезпечних предметів

Роман Здоровило мріє стати інженером, щоб проєктувати дрони / Фото з домашнього архіву

Хлопець разом зі своїм наставником презентували чоботи на платформі спеціальної конструкції з чотирма «лапками», які здатні вберегти ноги від ампутації, якщо людина випадково наступила на протипіхотну міну типу ПФМ-1, яку ще називають «пелюсткою» або «метеликом».

Підліток із Києва створив чоботи для захисту від небезпечних мін

V-подібна форма платформи розсікає вибухову хвилю. Як пояснює наставник юного винахідника Олег Козленко, «пелюстки» вкрай небезпечні для військових і для мирного населення, особливо дітей, бо своєю цікавою формою приваблює малечу. Велика проблема полягає також в тому, що ці невеликі міни (лише 11 сантиметрів в довжину та 80 грамів вагою) зроблені переважно з пластику. Тобто вони не піддаються корозії, тому не руйнуються з часом, і їх досить важко знайти за допомогою міношукача.

Підліток із Києва створив чоботи для захисту від небезпечних мін

Підліток із Києва створив чоботи для захисту від небезпечних мін

«Вибухова хвиля від протипіхотної міни не просто ламає, а розмелює кістки ніг. Після такої травми зазвичай залишається один варіант — ампутація. Але якщо ногу поставити на підняту на кілька сантиметрів платформу, розсіяти в сторони вибухову хвилю, то є всі шанси вберегти ногу. Так, можуть бути переломи у кількох місцях, але кінцівка буде збережена й людина після лікування зможе ходити на своїх ногах», — пояснює Олег Козленко.

Читайте також: Як убезпечити себе від вибухонебезпечних предметів

Нагадаємо, розробник українських безпілотників «Довбуш» Володимир Яценко створив універсальний наземний дрон, який може транспортувати поранених, перевозити боєкомплект, робити розмінування, а також заміновувати території.

Джерело: ТСН


ДОМЕДИЧНА ДОПОМОГА: як зберегти життя/здоров’я потерпілого + практичний кейс про правила в умовах бойових дій

Спецвипуск № 1, 2023

  • Як діяти в разі виникнення забоїв, переломів, кровотеч, опіків, уражень електричним струмом
  • Як допомогти пораненим під час збройних протистоянь та транспортуванні їх в укриття
  • Багато іншого про дії при виникненні загрозливих станів для життя

Замовити

(067) 317-58-86

Матеріали до теми


З 1 листопада 2024 року спеціальність «Охорона праці» повернулася у вищі навчальні заклади України
Кабінет Міністрів України постановою від 30.08.2024 № 1021 «Про внесення змін до переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється ...