Перерви для обігріву: обов’язки роботодавця


Перерви для обігріву: обов’язки роботодавця

Чи зараховуються до робочого часу перерви для обігріву працівників, які виконують роботу на відкритому повітрі чи в неопалювальних приміщеннях у холодний період року?

У Кодексі законів про працю України встановлено, що роботодавець зобов’язаний надавати працівникам, які виконують роботу під час морозів на відкритому повітрі або в закритих неопалюваних приміщеннях (зокрема, йдеться про вантажників та деякі інші категорії робітників), у випадках, передбачених законодавством, спеціальні перерви для обігріву та відпочинку, які зараховуються як робочий час.

Також роботодавець зобов’язаний обладнати спеціальне приміщення для обігріву і відпочинку. Зокрема, для тих, хто виконує роботу на вулиці, згідно з пунктом 6.2.10 ДБН А.3.2-2-2009 «Охорона праці та промислова безпека у будівництві. Основні положення», мають бути інвентарні приміщення для захисту від опадів та обігріву, максимальна відстань до яких не має перевищувати 50 м від робочих місць.

Роботодавець повинен за узгодженням з профспілковою організацією (уповноваженою найманими працівниками особою з питань охорони праці) передбачити в колективному договорі:
– перелік погодних умов, коли потрібні перерви для обігріву й відпочинку;
– тривалість і кількість таких перерв;
– категорії працівників, що мають право на такі перерви.

Окрім того, відповідно до чинного законодавства роботодавець повинен забезпечити відповідну категорію працівників теплим спецодягом, спецвзуттям, рукавичками, умовами для прийняття їжі (гарячого чаю).

Дотримання таких простих правил та вимог збереже здоров’я працюючих та високу продуктивність праці.

Роз’яснення надав лікар з гігієни праці відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Рівненській області Василь Литвин.

Джерело: Управління Держпраці у Львівській області
 

Матеріали до теми


Домашні працівники: обов’язок роботодавця щодо створення безпечних і здорових умов праці
Обов’язок щодо створення безпечних та здорових умов праці домашніх працівників покладається як на роботодавця, так і на працівника. Домашній працівник ...
Спекотна погода і безпека праці: як організувати захист працівників від перегріву
З настанням літньої спеки питання мікроклімату на робочих місцях набуває особливої актуальності. Висока температура повітря негативно впливає на організм людини: ...
Про заборонені види робіт для неповнолітніх працівників
У літній період багато неповнолітніх прагнуть влаштуватися на тимчасову роботу, щоб здобути перший трудовий досвід або заробити власні кошти. Однак ...
Встановлення зв’язку захворювання з умовами праці
У разі підозри наявності у працівника хронічного професійного захворювання керівник закладу охорони здоров’я за поданням лікаря-профпатолога направляє запит керівнику територіального ...