Охорона праці: правила експлуатації електроустановок


Охорона праці: правила експлуатації електроустановок

В ході технічної консультації на робочих місцях одного з запорізьких підприємств посадовці відділу з питань безпеки праці центрального регіону управління інспекційної діяльності у Запорізькій області нагадали, що оперативні працівники повинні проводити обходи та огляди устаткування й виробничих приміщень на закріпленій за ними дільниці. Одноосібно виконувати огляд електроустановок можуть:

  • адміністративно-технічний працівник із групою V в електроустановках понад 1000 В і з групою IV – в електроустановках до 1000 В;
  • оперативний працівник, який обслуговує цю електроустановку.

Читайте також: Як організовується оперативне обслуговування електроустановок?

 

Як формується список працівників, яким дозволяється огляд устаткування

Список адміністративно-технічних працівників, яким дозволяється одноосібний огляд, встановлюється особою, відповідальною за електрогосподарство, й затверджується керівником підприємства.

За наявності його дозволу, огляд електроустановок неелектротехнічними працівниками та екскурсії можуть проводитися під наглядом працівника з групою IV, який має право одноосібного огляду.

Огляд має відбуватися згідно з вимогами «Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів». Ці правила є обов’язковими для всіх споживачів і виробників електроенергії, незалежно від їх відомчої належності та форм власності на засоби виробництва.

Читайте також: Охорона праці під час експлуатації електроустановок

Джерело: Управління Держпраці


Навчання з питань охорони праці

Навчання з питань охорони праці

Замовляючи послугу з навчання на сайті, кожен клієнт отримує приємний бонус — 10% знижки на передплату журналу «ОППБ» та участь у семінарах і конференціях проєкту.

Наші спеціалісти надають послуги з:

  • навчання щодо загальних питань з охорони праці;
  • спеціального навчання для перевірки знань відповідних НПАОП;
  • навчання з охорони праці посадових осіб;
  • навчання для допуску працівників до виконання робіт підвищеної небезпеки.

Тривалість навчання залежить від обраного курсу.
Для довідок: 0 (800) 219-977

Матеріали до теми


З 1 листопада 2024 року спеціальність «Охорона праці» повернулася у вищі навчальні заклади України
Кабінет Міністрів України постановою від 30.08.2024 № 1021 «Про внесення змін до переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється ...
Як розробити інструкцію з ОП для оператора-гальваніка автоматичних та напівавтоматичних ліній
Дія такої інструкції має поширюватися на працівників підприємства, які працюють на посаді «оператор-гальванік автоматичних та напівавтоматичних ліній» (далі — оператор). ...