Нещасний випадок на виробництві: як виплачується одноразова допомога


Нещасний випадок на виробництві: як виплачується одноразова допомога

Одноразова допомога виплачується потерпілому в місячний строк з дня визначення стійкої втрати професійної працездатності за результатами розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (ч. 2 ст. 41 Закону України від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).

Розмір одноразової страхової виплати визначається відповідно до ступеня втрати професійної працездатності потерпілого, виходячи з розрахунку семи мінімальних заробітних плат, встановлених законом на день настання права потерпілого на страхову виплату (ч. 2 ст. 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).

Наприклад, станом на 01.01.2025, якщо втрата працездатності становить 100 %, розмір виплати становитиме 56 000 грн (8 000 грн (тобто мінімальна заробітна плата) х 7).

Читайте також: Моделювання подій після нещасного випадку під час ураження струмом

Важливо! Якщо під час розслідування нещасного випадку встановлено, що ушкодження здоров’я настало не лише з вини роботодавця, а і внаслідок порушення потерпілим норм про охорону праці, розмір одноразової страхової виплати зменшується, але не більше як на 50 %.

 

У разі смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку на виробництві одноразова допомога виплачується у місячний строк з дня його смерті особам, які мають на це право.

Розмір допомоги дорівнює сорока розмірам мінімальної зарплати, встановленої законом на день настання права на страхову виплату.

Читайте також: Розслідування нещасного випадку, який стався з особою під час виконання нею громадських обов’язків

Джерело: ПФУ

Вебінар «Ментальне здоров’я та продуктивність: як знайти баланс?»

Матеріали до теми


Профспілки висувають пропозицію внести зміни до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків на виробництві
Профспілка працівників авіабудування та машинобудування України просить Уряд внести зміни до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків на виробництві. Так, ...
Проведено моделювання подій після нещасного випадку під час ураження струмом за участі фахівців Держпраці на Харківщині
У сфері розподілення електроенергії безпека праці є надзвичайно важливим аспектом, оскільки працівники часто працюють з електричними системами, що містять високі ...