Не можна залучати неповнолітніх до важких робіт


Не можна залучати неповнолітніх до важких робіт

Нагадуємо роботодавцям про заборону залучати осіб, молодше 18 років до важких робіт і робіт зі шкідливими або небезпечними умовами праці та до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми.

Перелік важких робіт і робіт зі шкідливими та небезпечними умовами праці, а також граничні норми підіймання і переміщення важких речей особами молодше вісімнадцяти років затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я, за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони праці.

Відповідні заборони затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України від 31 березня 1994 року № 46 «Про затвердження Переліку важких робіт і робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці неповнолітніх» (далі — Перелік).

Читайте також: Особливості залучення до роботи неповнолітніх працівників

 

Приклади професій, до яких заборонено залучення неповнолітніх осіб

Так, наприклад, встановлена заборона залучення неповнолітніх осіб до роботи за такими загальними професіями, як водій автомобіля, водолаз, газозварник, оператор заправних станцій, прибиральник службових приміщень, зайнятий прибиранням загальних туалетів, робітники, зайняті торгівлею та зберіганням вина, спирту і лікеро-горілчаної продукції та пива, робітники, зайняті роботою на висоті тощо.

Прийняття на навчання за професіями, вказаними у цьому Переліку, допускається за умови досягнення особами 18-річного віку на момент закінчення навчання. При проходженні виробничої практики (виробничого навчання) особи, які не досягли 18-річного віку і навчаються у професійно-навчальних закладах можуть знаходитися у виробництвах, професіях і на роботах, включених до Переліку, не більш як 4 години за умов суворого дотримання чинних санітарних норм і правил, а також, правил і норм з охорони праці.

АУДИТ ОХОРОНИ ПРАЦІ — незалежна комплексна перевірка підприємства на відповідність законодавству України
0 (800) 219-977 • E-mail: podpiska@mediapro.com.ua

 

Норми підіймання і переміщення важких речей і заборона працювати в нічний час

Граничні норми підіймання і переміщення важких речей неповнолітніми затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України від 22 березня 1996 року № 59 «Про затвердження граничних норм підіймання і переміщення важких речей неповнолітніми».

Підлітків забороняється призначати на роботи, які пов’язані виключно з підійманням, утриманням або переміщенням важких речей. Робота підлітків з вантажами не повинна становити понад 1/3 робочого часу.

Наявність в законодавстві прямої заборони унеможливлює залучення неповнолітніх до роботи в нічний та позанормовий час, у вихідні дні навіть за наявності їх згоди та згоди їх батьків.

Отже, неповнолітні можуть допускатися виключно до легкої роботи, тобто, роботи, яка не може створювати загрозу для здоров’я, життя та психофізичного розвитку неповнолітнього, а також не може перешкоджати його навчанню в навчальних закладах.

 

Телефонна консультація з охорони праці і пожежної безпеки
Для довідок: 0 (800) 219-977 • E-mail: podpiska@mediapro.com.ua

Джерело: Управління Держпраці

Передплата 2024

Матеріали до теми


Законопроєкт № 10147 «Про безпеку та здоров’я працівників на роботі»: тривають роботи групи з доопрацювання до другого читання
У жовтні 2024 року розпочала роботу робоча група з доопрацювання до другого читання проєкту Закону України «Про безпеку та здоров’я ...
Особливості експлуатації вантажопідіймального обладнання у холодний період
Відповідно до Правил охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, та небезпечних випадків, що можуть виникнути під час нормальної експлуатації ...
Вимоги безпеки під час виконання робіт у колодязях, де можливе накопичення небезпечних газів
Головним документом, який встановлює вимоги безпеки під час виконання робіт у колодязях, сечозбірниках, інших заглибленнях, де можливе накопичення небезпечних газів, ...