На півдні України аграрії активно готуються до виходу в поля


На півдні України аграрії активно готуються до виходу в поля

Українські аграрії попри труднощі через військову агресію росії проти України кожного дня працюють для забезпечення продовольчої безпеки країни, — повідомляють у Комітеті з питань аграрної та земельної політики.

Так, за даними Миколаївської обласної військової адміністрації на сьогодні більша частина сільськогосподарських товаровиробників Миколаївщини проводять роботи з підживлення озимини. За сприятливих агрокліматичних умов масова посівна ярових розпочнеться в березні.

Під урожай 2024 року очікується посіяти в межах 1350-1450 тис. га сільськогосподарських культур, з яких озимі вже посіяно на площі 521,7 тис. га. Ярий клин очікується посіяти на площі 830-930 тис. га. Основні культури – це соняшник, кукурудза на зерно, ярий ячмінь, овочі.

 

Посібник «Проведення навчання та інструктажів з охорони праці. Актуально під час воєнного стану»
Для довідок: 0 (800) 219-977 • E-mail: podpiska@mediapro.com.ua

Водночас, за даними Мінагрополітики фермерам з деокупованих територій Херсонщини, Уряд допоможе провести весняну посівну. Наразі в регіоні 45 % агропідприємств відновили свою діяльність лише наполовину, 30 % – досі не працюють.

 

Про підтримку агровиробників з деокупованих територій

Для підтримки агровиробників з деокупованих територій Уряд планує реалізацію низки програм, найголовніша – це допомога у розмінуванні територій. В державному бюджеті на 2024 рік для цих цілей передбачено 3 млрд гривень. Також спрощена процедура сертифікації операторів для проведення розмінування, що дозволить очистити цьогоріч значні площі.

Зазначається, що в державному бюджеті на цей рік закладені кошти для програми, яка передбачає компенсацію 25 % вартості при купівлі обладнання вітчизняних виробників. Також аграрії з деокупованих територій, які обробляють до 120 га, зможуть отримати 8 тисяч гривень безповоротної допомоги від держави.

 

Програми для розвитку меліорації і садів

Продовжить діяти програма з розвитку меліорації, якою передбачено компенсація до 50 % вартості на відновлення зрошувальних систем.

Аграрії Херсонщини можуть скористатися урядовою грантовою програмою на розвиток садів і теплиць.

АУДИТ ОХОРОНИ ПРАЦІ — незалежна комплексна перевірка підприємства на відповідність законодавству України
0 (800) 219-977 • E-mail: podpiska@mediapro.com.ua

Також зазначено, що внесені до пільгової програми «Доступні кредити 5-7-9» зміни допоможуть аграріям з деокупованих територій отримати кредит на обігові кошти під 3 % річних, на інвестиційні на 1 % у перші два роки.

Всі зазначені заходи підтримки створюють доступні умови для проведення весняної посівної.

Читайте також:

Джерело: ВРУ

Передплата 2024

Матеріали до теми


Розроблені Методичні рекомендації щодо складання завдання на проєктування для реконструкції зруйнованих будівель шкіл
Проєкт GIZ “Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС з енергоефективності в Україні“, що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) ...