Фізична безбар’єрність: як облаштувати доступний вхід до будівлі для осіб із особливими потребами


Фізична безбар’єрність: як облаштувати доступний вхід до будівлі для осіб із особливими потребами

Йтиметься про забезпечення доступності до входів у будівлі (ДБН В.2.2-40:2018 “Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення”). Адже наявності одного лише пандуса недостатньо: ґанок, двері та тамбур теж мають відповідати принципам безбар’єрності.

Фізична безбар’єрність: як облаштувати доступний вхід до будівлі для осіб із особливими потребами - Фото 1

Для вільного і безпечного входу до будівлі для людей на колісних кріслах, милицях, протезах та батькам з дитячими колясками двері повинні бути без порогу та мати ширину просвіту 90 см і більше.

Якщо влаштування порогу у дверях є необхідністю, то він не повинен перевищувати 2 мм, при цьому з двох сторін порогу необхідно облаштувати скоси. Також поріг необхідно контрастно виділяти кольором, адже це значно полегшує орієнтування особам з порушенням зору.

У тамбурі має бути забезпечений вільний простір, достатній для маневрування для дорослих з дитячим візком та людей на колісному кріслі. Таким чином, глибина тамбурів у громадських будівлях та спорудах повинна бути не менше ніж 1,8 м, а в житлових будинках — не менше 1,5 м, за ширини не менше ніж 2,2 м.

Фізична безбар’єрність: як облаштувати доступний вхід до будівлі для осіб із особливими потребами - Фото 2

Двері, що гойдаються на завісах, та обертові двері є бар’єром для осіб з інвалідністю, тому їх треба продублювати дверима, призначеними для маломобільних груп населення. Також важливо, щоб двері фіксувались у положеннях «відчинено» і «зачинено», наприклад, для того, щоб мати з дитячою коляскою могла безперешкодно потрапити в будівлю.

Читайте також: Знаки безпеки з охорони праці

У полотнах зовнішніх дверей рекомендується передбачати оглядові панелі, заповнені прозорим і протиударним матеріалом. Таким чином людина зможе бачити, чи йде хтось з іншої сторони, щоб уникнути удару дверима.

Слід також передбачати контрастне маркування скляних, прозорих дверей та у випадках, коли колір дверного полотна збігається за кольором фасаду будівлі.

Джерело: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України


Документи спеціаліста з пожежної безпеки

Документи спеціаліста з пожежної безпеки

  • Приклади основних наказів з питань пожежної безпеки
  • Приклади інструкцій для приміщень об’єкта
  • Журнали реєстрації та обліку
  • Зразок оформлення плану евакуації на випадок пожежі

Придбати

0 (800) 219-977

E-mail: podpiska@mediapro.com.ua

Матеріали до теми


Чи можуть «домашні» вітрогенератори стати альтернативою сонячним панелям взимку
Які є плюси та мінуси в «енергії вітру» Третій рік поспіль українці активно закуповують сонячні панелі. Але їх продуктивність взимку ...
Дискусійні питання щодо проведення інструктажів з питань охорони праці
Порядок проведення інструктажів з питань охорони праці на робочому місці визначає «Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з ...
Безпека праці на сільськогосподарському підприємстві: ключові вимоги під час годівлі ВРХ
Основні вимоги організації безпечної праці при годівлі великої рогатої худоби До основних вимог безпеки належать такі: – до обслуговування ВРХ ...