Слід чітко дотримуватися вимог організації та проведення попереднього (під час прийняття на роботу) та періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах та роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, щорічному обов’язковому медичному огляді осіб віком до 21 року.
Окрім того, під час прийняття на роботу в разі переведення на іншу важку роботу, роботу із шкідливими чи небезпечними умовами праці роботодавець повинен видати направлення на обов’язковий попередній медичний огляд працівника за формою, зазначеною у додатку 3 Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій» (наказ МОЗ України від 21.05.2007 № 246).
Важливо також дбати про впровадження програми для забезпечення здорового та продуктивного робочого середовища.
Читайте також: Поняття «психологічна безпека» на робочому місці
! Медичні огляди працівників є важливим елементом охорони праці, який сприяє підтриманню здоров’я працівників і підвищенню загальної безпеки на робочому місці. Регулярні медичні огляди дають змогу вчасно виявити захворювання або порушення здоров’я, що можуть бути викликані професійними факторами або умовами праці. Вони також сприяють профілактиці поширення інфекційних хвороб, особливо на підприємствах з великим колективом.
Крім того, медогляди допомагають роботодавцям переконатися, що працівники здатні безпечно виконувати свої обов’язки, що особливо важливо для фізично важких або небезпечних робіт. Це не лише гарантує безпеку самого працівника, але й зменшує ризики для його колег та сприяє запобіганню виробничих нещасних випадків.
Читайте також: Дбаємо про здоровий клімат на робочому місці
Раніше писали:
- Чи зобов’яжуть роботодавців створити службу охорони психічного здоров’я
- Вчасні медогляди захищають на роботі!
Джерело: Управління Держпраці