Поняття «психологічна безпека» на робочому місці


Поняття «психологічна безпека» на робочому місці

Організаційне середовище працівника є частиною його життєвого середовища, а отже організації як соціальні інститути суспільства мають виступати суб’єктами психологічної безпеки кожного з них.

Психологічна безпека суб’єкта професійної діяльності є необхідною умовою успішного виконання ним своїх робочих обов’язків, розвитку потенціалу як працівника і збереження психічного здоров’я.

 

Здоров’я людини — це не тільки відсутність хвороб, а й певний рівень фізичної тренованості і психічного благополуччя. У трудовому процесі важливу роль відіграють властивості й особливості психіки і свідомості. Характер трудової діяльності людини визначається не тільки фізичним навантаженням, а й величиною нервового та емоційного напруження, ритмом і темпом роботи, її монотонності, об’єму сприймання і перероблення інформації.

Замовити вебінар «Перша психологічна допомога в разі виникнення надзвичайної ситуації. Кому та як саме варто допомагати»

Люди, які почуваються психологічно безпечними на робочому місці та не сприймають професійне середовище як загрозу, мають можливість розвивати та застосовувати свої таланти та здібності задля блага організації і успіху справи. Відсутність загроз психологічній безпеці має низку позитивних факторів, а саме:

  • стимулює командну роботу;
  • спонукає на відкрите обговорення інноваційних ідей та проєктів;
  • зміцнює бажання працівників залишатись у своїй організації;
  • знижує конфліктність;
  • зменшує плинність персоналу та ймовірність професійного вигорання.

Фактор психологічної безпеки має величезну вагу в збереженні психологічної стійкості як окремого працівника, так і команди загалом. Адже якщо ти вільно можеш розділити свій страх із кимось, то цей страх зменшується.

Раніше писали: Запровадження програми психосоціальної підтримки на робочому місці у воєнний і післявоєнний час

Драйвером у важкі часи стає меседж «Ми разом, а якщо ми разом – ми сила». На робочому місці саме лідери транслюють це повідомлення й мають усі можливості для того, щоб створити культуру психологічної безпеки.

🔊 Більше інформації про психосоціальну підтримку на робочому місці: www.pratsia.in.ua/ilo/psykhosotsialna-pidtrymka-na-roboti.html

Джерело: Управління Держпраці

Охорона праці і пожежна безпека. Друкований журнал. Передплата – 2025

Матеріали до теми


Дбаємо про ментальне здоров’я: інспектор з психосоціальної підтримки відповіла на поширені запитання
Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», створена за ініціативою першої леді Олени Зеленської, має на меті допомогти українцям усвідомити і ...
Правила використання генераторів: як вберегтися від пожеж
Під час зимового періоду за відсутності світла люди активно використовують генератори як джерела резервного електропостачання. Проте не завжди дотримуються правил ...