Найпоширеніші травми, які трапляються під час виконання робіт домашніми працівниками, включають:
- Травми спини та опорно-рухового апарату через неправильне підняття важких предметів або тривалі навантаження під час прибирання та перенесення меблів.
- Порізи та опіки під час приготування їжі, використання гострих інструментів або електроприладів.
- Падіння з висоти під час миття вікон або прибирання верхніх полиць.
- Отруєння хімічними засобами через неправильне поводження з мийними засобами або їхнє вдихання.
Дотримання правил безпеки може значно знизити ризик цих травм.
Читайте також: Президент підписав Закон про домашніх працівників: як сплачуватиметься ЄСВ
Нову форму повідомлення про прийняття працівника (домашнього працівника) на роботу/припинення трудового договору з домашнім працівником.
Повідомлення про прийняття працівника (домашнього працівника) на роботу/укладення гіг-контракту подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою (крім повідомлення про прийняття на роботу члена виконавчого органу господарського товариства, керівника підприємства, установи, організації) та/або резидентом Дія Сіті до територіальних органів ДПС за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а фізичною особою, яка уклала трудовий договір з домашнім працівником – за її податковою адресою (місцем проживання) за формою згідно з додатком 1. Повідомлення подається до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором та/або до початку виконання робіт (надання послуг) гіг-спеціалістом резидента Дія Сіті засобами електронного зв’язку з використанням електронного підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу.
Розроблення документів з пожежної безпеки
Індивідуальний підхід • Стислі строки виконання • Доступна ціна
0 (800) 219-977 • E-mail: podpiska@mediapro.com.ua
У разі припинення трудового договору з домашнім працівником, фізична особа, яка уклала з ним трудовий договір, повідомляє територіальний орган ДПС за місцем її податкової адреси (місцем проживання) про факт і підстави припинення укладеного з домашнім працівником трудового договору за формою згідно з додатком 2 протягом трьох днів з дня його звільнення.
Зміни, внесені Постановою № 967, дозволяють фізичним особам, які уклали трудові договори з домашніми працівниками, подавати відповідні повідомлення до територіальних органів за встановленими формами
Програма вступного інструктажу з безпеки життєдіяльності — у Живому журналі «Охорона праці і пожежна безпека»
Джерело: Бухгалтер.ua