Безпечне виконання робіт у замкнутому просторі: методичні рекомендації


Безпечне виконання робіт у замкнутому просторі: методичні рекомендації

Кількість нещасних випадків на виробництві, на жаль, доволі велика. Досі жодне суспільство в світі остаточно не вирішило проблему виробничого травматизму. Смертність від нещасних випадків посідає третє місце після серцево-судинних та онкологічних захворювань.

Роботодавці зобов’язані бути поінформовані про сучасні досягнення науки та техніки стосовно облаштування робочих місць з урахуванням наявних на їх підприємствах небезпек, а також відповідно інформувати працівників, щоб мати можливість забезпечити кращий рівень безпеки праці.

З метою профілактики виробничого травматизму та зменшення кількості випадків травмування працівників під час виконання робіт Держпраці збирає та надає рекомендації з найактуальніших питань, з якими звертаються роботодавці та працівники у сфері безпеки праці.

Живий журнал «Охорона праці і пожежна безпека»
Доступний 24/7 у смартфоні, на планшеті чи комп’ютері
Для довідок: 0 (800) 219-977 • E-mail: podpiska@mediapro.com.ua

 

Методичні рекомендації щодо безпечного виконання робіт у замкнутому просторі

Замкнутий простір характеризується:

  • обмеженим доступом;
  • можливим вмістом небезпечних для здоров’я речовин у вигляді газів або суспензій;
  • слабкою вентиляцією;
  • ускладненістю евакуації потерпілого під час рятувальних робіт.

Роботи в замкнутому просторі відносять до газонебезпечних робіт, тому що під час їх проведення можлива або не виключена можливість виділення в робочу зону вибухонебезпечних чи шкідливих парів, газів, інших речовин, здатних викликати вибух, загоряння в кількостях, що перевищують граничнодопустиму концентрацію.

 

Читати методичні рекомендації повністю — за посиланням

Джерело: Управління Держпраці

Засоби індивідуального захисту

Матеріали до теми


Що робити під час зупинки ліфтової кабіни?
Через аварійні та стабілізаційні відключення електропостачання у Києві збільшилась кількість викликів на деблокування дверей ліфтової кабіни. Департамент муніципальної безпеки нагадує ...
Санітарні норми виробничих приміщень: вказівки лікаря з гігієни праці щодо роботи в спеку
Лікар відділу гігієни праці та атестації робочих місць за умовами праці управління інспекційної діяльності, в межах своїх повноважень інформує щодо ...