Чи може дія дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки продовжуватися на наступні 5 років більше одного разу?


Чи може дія дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки продовжуватися на наступні 5 років більше одного разу?

Дозвільна система, що регулює безпечне виконання робіт підвищеної небезпеки, регулюється такими законодавчими та нормативно-правовими актами:

  • Законом України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII (далі — Закон № 2694);
  • Законом України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» від 06.09.2005 № 2806-IV;
  • Порядком видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженим постановою КМУ від 26.10.2011 № 1107 (далі — Порядок № 1107).

Продовження дії дозволу є процедурою, пов’язаною із закінченням строку дії виданого дозволу. Розпочати процедуру продовження дії наявного дозволу необхідно не пізніше ніж за десять робочих днів до закінчення його дії. Дозвіл, строк дії якого закінчився, неможливо продовжити. Його необхідно буде оформлювати заново.

 

Стаття 21 Закону № 2694 встановлює строк дії дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки або на експлуатацію машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки — п’ять років — і передбачає його подальше продовження.

Читайте також: Про дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки: Управління Держпраці

Відповідно до п. 15 Порядку № 1107, для продовження дії дозволу необхідно подати такі документи:

  • заяву встановленої форми та оригінал дозволу в разі, коли під час строку дії дозволу роботодавцем не порушено його умов;
  • заяву встановленої форми, оригінал дозволу та новий позитивний висновок експертизи щодо стану охорони праці й безпеки промислового виробництва під час виконання зазначених у дозволі робіт підвищеної небезпеки (далі — позитивний висновок експертизи), якщо під час строку дії дозволу роботодавцем порушено його умови, зокрема не дотримано вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки чи допущено виникнення аварій та/або пов’язаних із виробництвом нещасних випадків під час виконання робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатації машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, зазначених у дозволі.

Текст Порядку № 1107 не обумовлює обмеження кількості разів подовження дії дозволу на наступні 5 років як без отримання позитивного висновку експертизи в разі дотримання вимог нормативно-правових актів із питань охорони праці, так і з його отриманням.

Читайте також: Які підстави для анулювання дозволу на експлуатацію машин?

Водночас бланк форми дозволу, наведений у додатку 1 до Порядку № 1107, містить лише один рядок на продовження виданого дозволу. Вважаю, що це не є перепоною для продовження дії дозволу більше одного разу, адже ст. 21 Закону № 2694 не обмежує кількості таких продовжень. Проблему відсутності у формі дозволу рядка для повторного продовження його дії можна вирішити проставленням відповідного штампу, що засвідчує згоду на його продовження…

Читати далі

Далі у статті:

  • Що потрібно зробити й чи реально отримати продовження дозволу без отримання позитивного висновку експертизи?
  • Що є підставою для анулювання дозволу

Джерело: журнал «Охорона праці і пожежна безпека»


Живий журнал «Охорона праці і пожежна безпека»

Доступний 24/7 у смартфоні, на планшеті чи комп’ютері

  • зразки документів
  • моніторинг законодавства
  • роз’яснення
  • відповіді на запитання
  • досвід провідних компаній

Презентаційний номер: e.oppb.com.ua
0 (800) 219-977

Георгій Лесенко
Георгій Лесенко
Експерт з охорони праці

Матеріали до теми


З 1 листопада 2024 року спеціальність «Охорона праці» повернулася у вищі навчальні заклади України
Кабінет Міністрів України постановою від 30.08.2024 № 1021 «Про внесення змін до переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється ...
Як розробити інструкцію з ОП для оператора-гальваніка автоматичних та напівавтоматичних ліній
Дія такої інструкції має поширюватися на працівників підприємства, які працюють на посаді «оператор-гальванік автоматичних та напівавтоматичних ліній» (далі — оператор). ...