Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Статті

Повернутися до переліку cтатей
Шпаргалка для фахівця

15 важливих питань роботодавців: відповідає Навчальний центр Держпраці

Питання 1.
Хто має право проводити перевірки з питань дотримання законодавства з праці?

Читати відповідь

Питання 2.
Якщо порушення законодавства з праці виявлено під час перевірки ДФС, чи буде після цього проведено перевірку Держпраці, чи штраф буде накладений за актом перевірки ДФС?

Читати відповідь

Питання 3.
Як приймається рішення – штрафувати підприємство чи тільки виносити припис про порушення з вимогою його усунути (без застосування штрафу в разі усунення порушення)?

Читати відповідь

Питання 4.
У яких випадках підприємство має право не допускати працівників Держпраці до перевірки без наслідків у вигляді штрафу (наприклад, якщо у перевіряючих відсутні посвідчення чи вони відмовляються їх пред’явити)?

Читати відповідь

Питання 5.
Якщо працівників Держпраці не допустили до перевірки, яким чином про це має складатися акт? Чи мусять бути під час складання акта про недопущення до перевірки присутні працівники поліції? Чи можуть представники Держпраці фіксувати на відео факт недопуску до перевірки?

Читати відповідь

Питання 6.
Як часто можуть перевіряти підприємство з питань дотримання законодавства з праці? Скільки може тривати перевірка?

Читати відповідь

Питання 7.
Чи притягуватимуться до відповідальності працівники, які на час перевірки Держпраці вже виправили порушення (наприклад, не нараховували індексацію у минулих періодах, але донарахували та виплатили пізніше?

Читати відповідь

Питання 8.
Чи може Держпраці притягнути підприємство до відповідальності за неповну виплату добових на відрядження (наприклад, у разі, коли їх не виплачують за вихідні дні у відрядженні)?

Читати відповідь

Питання 9.
Чи можуть працювати за цивільно-правовим договором водій та прибиральниця? Чи є ризик визнання таких відносин трудовими та чи не оштрафують за виконання роботи без укладення трудового договору?

Читати відповідь

Питання 10.
За один місяць одному працівникові помилково не нарахували індексацію. На час перевірки це порушення виправлене. Який буде штраф?

Читати відповідь

Питання 11.
Усі працівники в офісі працюють на комп’ютерах, але відпусткою за особливий характер праці не користуються. Чи можуть оштрафувати підприємство за ненадання таких відпусток? Якщо хтось із працівників (наприклад, бухгалтер), який виконував роботу за допомогою ПК, уже звільнився, і йому не виплатили компенсацію за невикористану відпустку за особливий характер праці, чи оштрафують за це підприємство?

Читати відповідь

Питання 12.
Забули повідомити про прийом на роботу. Який буде штраф?

Читати відповідь

Питання 13.
Якщо підприємство невчасно виплатило аванс, зокрема, через перенесення робочих днів, у зв’язку з чим термін між виплатою зарплати та авансу перевищує встановлений ст.115 КЗпП строк у 16 днів, чи оштрафують підприємство?

Читати відповідь

Питання 14.
Якщо підвищили зарплату, але не врахували це під час обчислення відпускних (не застосували підвищуючий коефіцієнт), чи оштрафують підприємство?

Читати відповідь

Питання 15.
У який строк можна оскаржити рішення Держпраці про винесення штрафу?

Читати відповідь

Джерело: ДП «Центральний навчальний центр Держпраці».

Читайте такожРозсилка новин