Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Профілактичні заходи для недопущення поширення коронавірусу COVID-19 на підприємстві

Зважаючи на поширення випадків захворювання на коронавірус COVID-19 в Україні та відсутність у деяких підприємств можливості перейти на дистанційну роботу, відповідно до ст. 13 Закону України «Про охорону праці» роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці безпечні умови праці та забезпечити необхідні профілактичні заходи відповідно до обставин, що змінюються.

Роботодавець розроблює та запроваджує профілактичні заходи для запобігання поширенню COVID-19 на підприємстві. Запорукою ознайомлення всіх працівників з розробленими заходами профілактики буде проведення позапланового інструктажу з охорони праці.

Відповідно до п. 6.6 НПАОП 0.00-4.12-05 «Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці», що затверджене наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26 січня 2005 р. № 15 зі змінами, та Переліку робіт з підвищеною небезпекою, обсяг і зміст позапланового інструктажу визначається в кожному окремому випадку залежно від причин і обставин, що спричинили його проведення. Причиною проведення позапланового інструктажу може стати наказ роботодавця по підприємству «Про проведення профілактичних заходів з недопущення поширення випадків коронавірусу COVID-19» із впровадженням заходів для профілактики захворювання.

Якщо на час проведення позапланового інструктажу працівник був відсутній на роботі з поважних причин, слід ознайомити його з заходами та провести інструктаж у день його виходу на роботу.

Під час карантину деякі підприємства припиняють діяльність, і у працівників виникає вимушена перерва в роботі.

Відповідно до п. 6.6 НПАОП 0.00-4.12-05, не забувайте проводити позаплановий інструктаж:

  • після перерви в роботі більше 30 календарних днів — для робіт підвищеної небезпеки;
  • для решти робіт — понад 60 днів.
Зразок наказу про проведення профілактичних заходів з недопущення поширення випадків коронавірусу COVID-19, а також додаток до нього можна завантажити за цим посиланням.

Підготувала Світлана Колодезна, інженер з охорони праці

Джерело: журнал «Охорона праці і пожежна безпека»

Переконайтеся, що ви передплатили журнал і вся необхідна інформація є під рукою!Розсилка новин