Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Основні етапи проведення атестації робочих місць за умовами праці

Підприємство з технологічним процесом, використовуваним обладнанням, сировиною та матеріалами є потенційним джерелом небезпечних та шкідливих виробничих факторів, які мають несприятливий вплив на стан здоров’я працюючих. Зважаючи на це, правильно організоване проведення атестації робочих місць за умовами праці є необхідним для кожного керівника підприємства.

Проведення атестації складається з наступних основних етапів:

  1. Керівник підприємства створює наказ, який вказує підставу і завдання атестації, створює протокол складу атестаційної комісії, встановивши термін (графік) проведення атестації, потрібно визначити науково-дослідні і проектні організації, які проводять науково-технічну оцінку умов праці і допомагають розробити заходи для їх оптимізації.
  2. Складається переліки робочих місць, які підлягають атестації. За допомогою ЄТКД (Єдиного тарифно-кваліфікаційного довідника) встановлюють відповідні коди професій і посад працівників на робочих місцях фактично виконаних робіт. Для кожного робочого місця (або групи аналогічних робочих місць) складається «Карта умов праці».
  3. Наступним кроком проводять гігієнічну оцінку умов праці. Визначається технічний й організаційний рівень робочого місця. Проводиться комплексна оцінка робочого місця, в якій враховують вплив усіх чинників у виробничому середовищі і трудовому процесу, передбаченого гігієнічною класифікацією праці.
  4. Діючі пропозиції зі встановлення пільг та компенсацій вносяться з уточненням зважаючи на нововведення та у залежності від умов праці. Згідно результатів проведеної атестації підсумки щодо заходів поліпшення безпеки і умов праці вносять до переліків.
  5. На останок підприємство видає наказ за результатами атестації та додає до трудових книжок працюючих витяги з нього.

Матеріали атестації робочих місць потрібно зберігати на підприємстві протягом 75 років.

Джерело: Управління ДержпраціРозсилка новин