Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

13 головних обов’язків роботодавця стосовно автотранспорту та водіїв

У зв’язку із запровадженням на всій території України карантинних обмежень для безпеки та захисту здоров’я працівників, задіяних у робочому процесі, на автомобільному транспорті, фахівці Держпраці нагадують про дотримання санітарно-гігієнічних правил та виконанні основних завдань, які стоять перед роботодавцями:

 1. Забезпечення працівників антисептичними засобами та засобами індивідуального захисту (ЗІЗ) відповідно до наказу Мінсоцполітики «Мінімальні вимоги безпеки і охорони здоров’я при використанні працівниками засобів індивідуального захисту на робочому місці» від 29.11.2018 р. № 1804.
 2. Проведення щозмінного передрейсового та післярейсового медичних оглядів водіїв транспортних засобів відповідно «Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів» від 31.01.2013 р. № 65/80.
 3. Дотримання вимог нормативних та законодавчих актів, в тому числі Закону України «Про дорожній рух», НПАОП-0.00-1.62-12 «Правила охорони праці на автомобільному транспорті» та ін.
 4. Забезпечення водія схемою маршруту та розкладом руху.
 5. Наявність запису у дорожньому листі маршруту слідування з чітко вказаним місцем відпочинку.
 6. З числа посадових осіб (інженерно-технічних працівників) повинна бути призначена відповідальна особа за випуск на лінію в справному стані автомобільного транспорту.
 7. Проведення ремонту та обслуговування техніки та обладнання.
 8. Приділення уваги якості з’єднань, підтікань паливно-мастильних матеріалів, регулюванню механізмів та вчасно усуненню дефектів.
 9. Придатність наповнення автомобільних балонів підтверджується штампом в шляховому (маршрутному) листі водія, завіреному підписом відповідального з нагляду за технічним станом газового обладнання, встановленого на транспортних засобах.
 10. Наявність документів, дозволів, медичних аптечок, справного шанцевого інструменту, знаків аварійної зупинки та ін.
 11. Дотримання водієм під час перевезень дозволеної кількості пасажирів в автобусі.
 12. Наявність обов’язкової візуальної інформації для пасажирів на автобусах зовні та в салоні (позначення входу-виходу, позначення аварійних виходів, місць розміщення вогнегасника, аптечки та сигнальної кнопки), забезпеченість доступу до пасажирських дверей, аварійних дверей, вікон, люків.
 13. Утримання у належному технічному стані приміщень для зберігання, технічного обслуговування та ремонту автомобільного транспорту, паливно-мастильних матеріалів.

Одним з основних завдань служби Охорони праці на підприємствах в умовах карантину є організація проведення профілактичних заходів, спрямованих на недопущення захворюваності на коронавірусну інфекцію COVID-19 та усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що сприяє запобіганню нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози життю та здоров’ю працівників.

Джерело: Управління ДержпраціРозсилка новин