Здоров’я і технології: війна щодня збільшує кількість людей, які потребують протезування


Здоров’я і технології: війна щодня збільшує кількість людей, які потребують протезування

Біонічне око (або зоровий нейронний протез чи нейроімплант) – технічний пристрій, що передає електричні стимули до нервових клітин зорової системи, що дозволяє пацієнту сприймати світло.

Коли йдеться про протезування кінцівок, може бути рекомендоване застосування біонічних протезів. Такі протези є високофункціональними, вони частково чи повністю замінюють втрачену руку або ногу та виконують їхні функції. Та чи застосовують такі технології для протезування очей?

Пояснює товариство вітреоретинальних хірургів України:

Нейроімпланти можуть заміняти зруйновані або відсутні частини органів зору, наприклад, сітківку чи зоровий нерв, або ж передавати сигнали безпосередньо в мозок.

Сьогодні імпланти сітківки застосовують у випадках, коли людина втрачає зір через хворобу (коли з різних причин гинуть нервові клітини – фоторецептори). Наразі в світі немає жодного імпланта, який використовували б для відновлення зору після бойової травми. Бо, наприклад, для встановлення імпланта сітківки потрібно, щоби зоровий нерв, око та його прозорі оптичні частини були неушкодженими, але це неможливо у випадку бойової травми.

Триває кілька клінічних випробувань, які перевіряють ефективність і ризики, пов’язані з нейроімплантами, що передають сигнал в кору головного мозку. Ці дослідження перебувають на початковій стадії і поки недоступні для пацієнтів.

Засоби індивідуального захисту — завітайте в магазин проєкту «Охорона праці і пожежна безпека»

Все, що ми маємо зараз – обґрунтовану надію на те, що розвиток нанотехнологій у перспективі призведе до появи ефективних та безпечних біонічних очей, що зможуть частково відновити зір пацієнтам, які втратили його внаслідок бойової травми.

Вас може зацікавити:

Джерело МОЗ


ДОМЕДИЧНА ДОПОМОГА: як зберегти життя/здоров’я потерпілого + практичний кейс про правила в умовах бойових дій

Спецвипуск № 1, 2023

  • Як діяти в разі виникнення забоїв, переломів, кровотеч, опіків, уражень електричним струмом
  • Як допомогти пораненим під час збройних протистоянь та транспортуванні їх в укриття
  • Багато іншого про дії при виникненні загрозливих станів для життя

Замовити

Матеріали до теми


Охорона здоров’я: як протидіяти факторам ризику і не захворіти на туберкульоз
Березень – місяць обізнаності про туберкульоз. Туберкульоз є одним із небезпечних професійних захворювань працівників медичної галузі. Упродовж останніх десяти років ...
Психосоціальна підтримка працівників: поради Держпраці
Психосоціальна підтримка на підприємстві є важливою складовою забезпечення здорової робочої атмосфери та підвищення продуктивності працівників. Вона сприяє створенню комфортного середовища, ...