Постановою КМУ від 18.04.2023 р. № 333 внесені зміни до постанови від 01.04.2022 р. № 398 «Деякі питання здійснення фітосанітарних заходів та процедур в умовах воєнного стану», якими уточнюється, що фітосанітарні процедури не здійснюються на територіях, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, та для яких не визначена дата завершення бойових дій або дата припинення можливості бойових дій, або дата завершення тимчасової окупації.
Також передбачено, що на території, включеній до зазначеного переліку, та для якої згідно з визначеною датою завершення бойових дій, або датою припинення можливості бойових дій, або датою завершення тимчасової окупації, обстеження та моніторинг проводяться державним фітосанітарним інспектором за наявності документа, що підтверджує відсутність на відповідній території ризиків, пов’язаних із вибухонебезпечними предметами, виданого в електронній або паперовій формі місцевою державною (військовою) адміністрацією чи органом місцевого самоврядування або оператором протимінної діяльності.
Письмова консультація — замовте послугу від експертів журналу «Охорона праці і пожежна безпека»
Для довідок: (063) 590-97-54
Державний фітосанітарний інспектор не проводить обстеження або моніторинг територій за наявності публічної інформації про небезпеку для його життя чи здоров’я під час проведення такого обстеження або моніторингу, про що невідкладно повідомляє територіальному органу Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
За наявності публічної інформації про небезпеку для життя чи здоров’я, що унеможливлює проведення державним фітосанітарним інспектором обстеження у визначений (запланований) строк, територіальний орган інформує про це особу протягом 8 робочих годин з моменту отримання ним повідомлення від державного фітосанітарного інспектора. У такому разі строки проведення обстеження можуть бути продовжені, але не довше ніж до завершення вегетаційного періоду з урахуванням біологічних особливостей регульованого шкідливого організму або шкідливого організму, щодо якого проводиться обстеження, про що повідомляється особі та державному фітосанітарному інспектору.
Джерело: Приватний підприємець
Посібник «Проведення навчання та інструктажів з охорони праці. Актуально під час воєнного стану»
- навчання, спеціальне навчання та перевірку знань з питань ОП;
- організацію проведення інструктажів — як зацікавити працівників;
- застосування нових знань на робочих місцях — який метод проведення інструктажу найкращий;
- нову національну систему запобігання виробничим ризикам: в чому секрет успіху;
- обов’язкові інструктажі та види журналів реєстрації інструктажів з питань ОП;
- особливості проведення інструктажів;
- рекомендації щодо заповнення журналів реєстрації інструктажів.